Fındık alım fiyatları açıklandı!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, "2017 sezonu fındık için de üreticilerimizin mağdur olmaması ve fındıkta fiyat istikrarı sağlanması için Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) aracılığıyla fındık alımı
...

Ayçiçeğinde büyük beklenti! Son 50 yılın...

Tekirdağ Ziraat Odası Başkanı İmdat Saygı, bu yıl çiftçilerin buğday ve ayçiçeği verimlerindeki artış nedeniyle yüzlerinin güldüğünü söyledi. Trakya'nın Türkiye'de ayçiçeği üretiminin yaklaşık yüzde 75'ini karşıladığını
...
Anasayfa | ANASAYFA | Bitkisel Üretim Haberleri | Sertifikalı tohum/fidan üretim desteği için yeni tarih!

Sertifikalı tohum/fidan üretim desteği için yeni tarih!

Bu konu tarihinde yayınlandı  133 defa okundu 
Yazı ebatı: Decrease font Enlarge font
Sertifikalı tohum/fidan üretim desteği için yeni tarih!

Bitkisel üretim destekleri kapsamında Yetkilendirilmiş Tohumculuk Kuruluşu (YTK) tarafından yurtiçi sertifikalı tohum/fidan desteği için belgelerin teslim süresi, 31 Temmuz 2017 tarihine kadar bir ay süreyle uzatıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hazırlanan Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, 5 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

Belge teslim süresine bir ay uzatma

Tebliğ ile bitkisel üretim desteklerinden yurtiçi sertifikalı tohum/fidan destekleme ödemesinden yararlanmak üzere Yetkilendirilmiş Tohumculuk Kuruluşu (YTK) tarafından belgeleri teslim süresi uzatıldı.

Buna göre, YTK’lar, destek almak istediği türe ait destekleme ödemelerine esas; Tohum/fidan sertifikaları fotokopisi, Tohum/fidan sertifikalarına ait üretim beyannamelerinin fotokopisi, Tohum/fidan sertifikalarına ait Tarla/Parsel Kontrol Raporu fotokopisi, Yurt İçi Sertifikalı Tohum/Fidan Üretimi Desteklemesi YTK Tarafından Beyan Edilen Fatura ve Sertifika Bilgileri ve bu belge ekinde tohum/fidan alım/satım belgeleri suretleri ve beyan edilen sertifika suretleri ile Tohum/fidan üretim bilgilerini içeren Yurt İçi Sertifikalı Tohum/Fidan Üretimi Desteklemesi Üretilen ve Sertifikalandırılan Tohum/Fidan Üretim Bilgilerini içeren belgeleri, 31 Temmuz 2017 tarihine kadar il/ilçe müdürlüğüne teslim edecekler. Söz konusu süre, 30 Haziran 2017 tarihi itibariyle sona ermişti.

Destekleme Uygulama Takvimi değişikliği

Yapılan değişiklik doğrultusunda Tebliğ ekinde yer alan Destekleme Uygulama Takvimi başlıklı Ek-2’nin Yurtiçi Sertifikalı Fidan Üretim Desteği satırında da değişikliğe gidildi.

Değişikliğe göre, yurtiçi sertifikalı fidan üretim desteği için belge teslim başlangıç tarihi 1 Ocak 2016, belge teslim bitiş tarihi 31 Temmuz 2017 oldu. Belgeler için askı süresi yine 5 gün olarak kalırken, sertifika düzenleme tarihi aralığı 31 Mart-31 Temmuz 2017 olarak düzenlendi.

Kesim icmallerin Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü’ne (BÜGEM) gönderilme tarihleri de, Nisan 2017-Ağustos 2017 olarak değiştirildi.

1 Ocak 2016 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihi itibariyle yürürlüğe giren Tebliğ hükümlerini, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı yürütecek.

Yorum beslemesine abone olun Yorumlar (0 gönderilen)

toplam: | gösteriliyor:

Yorum gönder

  • Kalın
  • Italik
  • Altı çizili
  • Alıntı

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha
  • Arkadaşına gönder Arkadaşına gönder
  • Sayfayı yazdır Sayfayı yazdır