Fındık alım fiyatları açıklandı!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, "2017 sezonu fındık için de üreticilerimizin mağdur olmaması ve fındıkta fiyat istikrarı sağlanması için Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) aracılığıyla fındık alımı
...

Ayçiçeğinde büyük beklenti! Son 50 yılın...

Tekirdağ Ziraat Odası Başkanı İmdat Saygı, bu yıl çiftçilerin buğday ve ayçiçeği verimlerindeki artış nedeniyle yüzlerinin güldüğünü söyledi. Trakya'nın Türkiye'de ayçiçeği üretiminin yaklaşık yüzde 75'ini karşıladığını
...
Anasayfa | ANASAYFA | Duyuru ve Etkinlik Haberleri | Tarım Bakanlığı personel alımı ile 2 bin 58 personel istihdam edecek

Tarım Bakanlığı personel alımı ile 2 bin 58 personel istihdam edecek

Bu konu tarihinde yayınlandı  132 defa okundu 
Yazı ebatı: Decrease font Enlarge font
Tarım Bakanlığı personel alımı ile 2 bin 58 personel istihdam edecek

Tarım Bakanlığı personel alımı yapılacağı müjdesini Bakan Faruk Çelik'ten geldi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, personel alımı ile 2 bin 58 kişinin istihdam edileceğini duyurdu. Personel alımı konusunda detay veren Bakan Çelik, alımlarda hangi pozisyona ne kadar personel alınacağı bilgisini de paylaştı. Çelik ayrıca, Tarım Bakanlığı personel alımının yanı sıra Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'na (TKDK) da alım yapılacağını duyurdu.

Tarım Bakanlığı personel alımı açıklaması Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'ten geldi. Personel alımı ilanlarını takip eden milyonlarca vatandaş yapılacak personel alımına dair detayları araştırmaya başladı. Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Bakan Çelik, Tarım Bakanlığı personel alımı kapsamında 2 bin 58 personel istihdam edileceğini duyurdu. Personel alımı konusunda detaylara da değinen Çelik, hangi pozisyona ne kadar personel alınacağı bilgisini de paylaştı. Vatandaşlar personel alımının ne zaman yapılacağını, alımların hangi pozisyonlara yapılacağını araştırıyor.

BAKAN ÇELİK TWITTER'DAN DUYURDU

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, personel alımını Twitter hesabından duyurdu. Çelik, 2 bin 58 sözleşmeli personelin istihdamına yönelik çalışmaların tamamlandığını ve tercih takvimi için listelerin Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'ne (ÖSYM) bildirildiğini açıkladı. Takvim çalışmalarna devam ettiklerini belirten Çelik, tercihlerin büyük ihtimalle Ramazan Bayramı'ndan sonra alınmaya başlayacağını belirtti. Alınacak personellerin dağılımına ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Çelik, 2 bin 58 personelin; 874'ünün Ziraat Mühendisi, 328'inin Gıda Mühendisi, 96'sının Su Ürünleri Mühendisi, 10'unun Balıkçılık Teknolojisi Mühendisi, 33'ünün ise Harita Mühendisi olacağını açıkladı. Çelik, istihdam edilecek veteriner hekim sayısının ise 717 olacağını paylaştı.

YAZILI AÇIKLAMA YAPILDI

Taşra teşkilatlarında görev yapmak üzere sözleşmeli 2 bin 58 mühendis ve veteriner hekim alınacağını yazılı olarak da duyuran Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, 1"Bir süreden beri gündemimizde olan personel alımı hususunda neticeye varmış bulunuyoruz. Taşra teşkilatlarımızda görev yapmak üzere sözleşmeli 2 bin 58 mühendis ve veteriner hekim alımı yapacağız. Alımı yapılacak 2 bin 58 sözleşmeli personelin bin 341’i mühendis (874 ziraat, 328 gıda, 96 su ürünleri, 10 balıkçılık teknolojisi, 33 harita) ve 717’si veteriner hekimden oluşacak. Bu belirlemeleri yaparken il ve ilçelerdeki ihtiyaçları dikkate aldık. Ayrıca gıda mühendislerinin büyükşehirlerde, veteriner hekimlerin ise hayvancılığın yoğunlukta olduğu bölgelerde yoğun olarak istihdam edilmesine dikkat ettik" ifadelerini kullandı.

Bu pozisyonlar için vize işlemlerinin Maliye Bakanlığında tamamlandığını belirten Bakan Çelik, "ÖSYM Başkanlığı ile birlikte yerleştirme işlemleri çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. ÖSYM’nin belirleyeceği yerleştirme takvimi doğrultusunda müracaat ve yerleştirme işlemlerine başlanacak. Tercihler, büyük ihtimalle Ramazan Bayramı sonrası alınmaya başlanacak." dedi.

TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ MÜLAKATLARI AÇIKLANIYOR

Tarım Kredi Kooperatifleri'ne alınacak personellere de değinen Çelik, "Tarım Kredi Kooperatiflerine alınacak 500 kişinin başvuru süreci neticelendi. Müracaatlara yönelik ön incelemelerin tamamlanmasının ardından mülakat yapılacak. Mülakata katılmaya hak kazanan adaylar ile mülakat yer ve saati 19 Haziran’da açıklanacak." şeklinde konuştu.

TKDK'YA 200 PERSONEL ALINACAK

Bakan Çelik ayrıca Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu'na (TKDK) yıl içinde 200 kişi alınacağını açıkladı. Çelik, bu konudaki detayların ise önümüzdeki günlerde netleştirileceğini ifade etti.

Yorum beslemesine abone olun Yorumlar (0 gönderilen)

toplam: | gösteriliyor:

Yorum gönder

  • Kalın
  • Italik
  • Altı çizili
  • Alıntı

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha
  • Arkadaşına gönder Arkadaşına gönder
  • Sayfayı yazdır Sayfayı yazdır