PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yardımcı,olurmusunuz

enginx
31.03.10, 14:49
bizim 10 dönüm yerimiz var toprak yapısı kumlu deneme amaclı 130 cm bir cukur açarak cukur açtım 120 cm e geldiğimde bir parca sert bir tabakaya rastladım bel güreğiyle orayıda kazdıkdan sonra 4-5 su bardağı kadar su çıktı .bu durum ceviz fidanı dikmeme engelmidir bunu merak ediyorum ileride ağac gelişimi için sorun yaratırmı .bulunduğumuz il edirne .arazi eğimli bir arazi ama Şuda dikkatimi çekti bizim arazininbitimnde güzel bir badem ağacı var kaç yıllık olduğunu bilmiyorum ama baya bi meyve veriyor . eğer sizlerinde yorumları olumluysa nisan ayında tüplüchandler ekmeyi pilanlıyorum görüşleriniz için şimdiden teşekkürler

delimisin ne isin var
31.03.10, 18:50
Fazla derine inme bogulursun.Yahu millet susuzluktan kiriliyor sen su bulmusun ceviz ekiyon:DSaka bir yana ceviz boylamasina kok salar ama tabi zirat muhendisleri dururlen bana laf dusmez.

taha yasin
05.04.10, 10:17
arkadaşım ben mühendis degilim fakat badem acıyla cevizin yetiştigi yerler ynı yani bademacı yetişirse ceviz yetişir tek puroblem tabnsuyu eger tarlanda taban suyun varsa olmaz bence kazdıgın yeri 3 metreyekadarkaz ve 3-4 gün bekle egrsu dolarsa olmaz cevizin kökü 9 metre aşagı iner buda su kesmesine yani agaçlarının 3 yada 4 yaşlarda ölümüne yolaçar iyi çalışmalar

aktasgfb
05.04.10, 23:50
ceviz agacı yetiştirelecek yerlerde taban suyu seviyesi 4 metreden az olmamlıdır.