PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fernor & chandler

deli_dervish
05.04.11, 14:03
iyi günler forum üyeleri. chandler ile fernor ceviz cesitlerini verimlilik, kıs soguklarına dayanıklılık, dişi ciceklenme zamanı, yapraklarını dökme zamanı, bakımından karsılastırabilirmiyiz? bu iki cesitten hangisi bu alanlarda öne cıkmaktadır. fernor bahcesi kuranlar hallerinden memnun mudur?

1600 rakımlı kısları sert gecen ilkbahar gec donları görülen antalya korkuteli yaylası mevkisinde hansi cinsi önerirsiniz. köyde asısız bircok ceviz agacı yetişebimektedir. yakınlarda chandler bahceside mevcuttur ama verimini bilmiyorum. bu yer icin hangisi uygundur denemeyi düşünüyorum.bilgilerinizi paylasırsanız sevinirim.

derdin
16.11.12, 22:13
Fernor cinsi ceviz hangi ayda çiçeklenir. teşekkkürler

Kerem-01
16.11.12, 22:20
FERNOR

Franguetta X Lara melezidir. Geç çiçeklenen Fransız orjinli bir çeşittir. Kesinlikle ilkbahar Geç donlarının problem olduğu ekolojilere tavsiye edilmelidir. Fernette ile tozlanır..Verimli bir çeşittir.
Fidan, Ceviz Fidan eitleri | Pan Fidanclk (http://www.google.com.tr/url?q=http://www.cevizfidan.com/ceviz.htm&sa=U&ei=ra2mUIaBLM2KhQeMiYGABg&ved=0CBQQFjAA&usg=AFQjCNHgdupWTDBtBA4b4qwHWSxkKJ-MNw)

derdin
22.11.12, 23:16
teşekkürler

göksal taka
21.12.12, 21:12
mayıs ayında satışa sunacağım fatura ve sertifikalı chandler fernor pedro fernette cinsi aşılı torbalı ceviz fidanlarım için sipariş almaya başlamış bulunmaktayım.isteyene cinsine doğru olduğuna dair sözleşme yaparım0539 432 34 85

gecekorsanı
08.04.13, 19:26
ben hepsini denedim sonuçta 6 yıl bitti 7 ye girdim candner de sorun yok ama fernor en kalitelisi tabi bulunduğum yere göre

bulunduğun yer uşak banaz ceviz ağacı adedi 120.kökler 7 aşılar üç yaşında diyelim.rakım 950 m
patlama zamanı 2012
şebin bilecik yavuz 15-20 nisan hepsini soğuk vurdu
canandner fernor patlama zamanı 5 mayıs ve sonrası hiç dondan etkilenmedi

yener ışık
22.12.13, 18:45
ceviz fidanı üreticisiyiz bu cinslerin içinde don olaylarına karşı chandler cins ceviz fidanımız en dayanıklısıdır detaylı bilgi için araya bilirsiniz teşekürler 0539 497 88 50