PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : propolis

fikret pehlivan
19.09.11, 06:04
sayin tabiatci.ben sitenize yeni kayit oldum.boyle yararli bir site actiginiz icin size çook tesekkür ederim.ben sarikamis'ta aricilik yapiyorum.simdiye kadar sadece organik bal aliyordum.bu yil propolis te aldim.fakat onu sivi hale ve toz haline getiremiyorum.ôlçüleriyle birlikte yardimci olursaniz,ve tarif ederseniz cok sevinirim.simdiden tesekkur ederim.

harabbağ
30.09.11, 10:25
değerli kardeşim mesajınızı tabiatcı hocamıza hitaben yazmışsınız.hocamız fırsat bulduğunda elbette size daha hacimli cevap verecektir.rahatsız da olsam boş oturup yatmayı sevmediğim için fısat bulmuşken sitemizi dolaşırken mesajını gördüm .haddimiz olmıyarak acizanefikrimizi beyan etmek istedim:piropolisi şayet piropolis ızgarasında toplamışsanız ızgara ile buz dolabında dondurun dolaptan cıkarın bekletmeden hemen öğütünüz .propolis ayrıca alkolde de çözünür alkolünü uçurduğunuzda kaın tabanında tabaka halinde toplanır en kolayı dondurma metodu saygılarımla...

TABİATCI
07.10.11, 20:12
Efendim...soruyu soran kardeşimiz bana telefonla ulaştı.Kendisine teredüt etdiği konularda belgi verdik.Gelelim propolis meselesine...propolis taze olarak alındığında daha faydalıdır.Alkol ne kadar uçurursanız,uçurun propoliste kalıntı bırakır vede sakıncalar doğurur.Propolisin tüketim alanları ülkemizde ve insanımızca yeterince bilinmediğinden,arıcılar tarafından üretimi yok denecek kadar azdır.Öte yandan;bu sitede Arıcılık konusunda epeyce bölüm oluşturmaya çalıştım vede bu yüzden sarıkamışlı kardeşimizin bu yazıları okuyarak yazdığı yadırganmamalı.Bilgi ve becerisi olan her üyeninin katkısını bekliyoruz ve kendilerine şimdiden teşekkürler.