PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mevcut Ceviz Ağaçların Verimini Nasıl Artırabilirim.

fatihh39
17.11.11, 10:05
Öncelikler Herkese Selamlar,

Aslen Çankrılıyım, köyümüzde dededen kalma 10 kadar ceviz ağacımız mevcut. Tabi yaşlarını bilmiyorum ama gerekli budama ve bakım yapılmadığından yüksek uzun ağaçlar. Ağaçların verimli olmadığını düşünüyor ve 2 senedir doğru düzgün ürün alamıyoruz.
- Bu ceviz ağaçlarının verimini artırmak için ne zaman ne yapabilirim?
- Ayrıca çay kenarından 20-30 adet ceviz fidanı toparladım. kendiliğinden çay kenarlarında büyümüş. Bunları kökleri ile çıkartıp getirip bahçeme diktim. Biraz daha boy atmasını bekliyorum. Bunları daha sonra verimli hale getirebilirmiyim? Toparlamaya devam edeyimmi?

Köyümüze bulunan tarlamda ceviz bahçesi oluşturmak istiyorum. Öncelikle toprak analizlerini yaptıracağım. Analizlere göre burdan bana yardımcı olmanızı rica ederim. Aşılı ceviz fidanı ihtiyacım olacak, damlama sulama sistemi ihtiyacım olacak :))) yapacak çok iş var :)))

Çok teşekkürler,
Fatih

gecekorsanı
11.06.13, 18:00
aşı yapman lazım fernor ile değiştir

TABİATCI
12.06.13, 21:25
Bu yıl erken ilkbaharda Bursa'dan gelen Fernor ve Fernet'de aşı kalemleri ve kendim tesbit etdiğim verimli çeşitlerden almış olduğum aşı kalemleri ile;yaklaşık 1000 adet ceviiz aşısı yaptım.Sadece 4 tanesi tutmadı.Ağaçların büyük kısmı 15 yaş üstü. aşı yaptırmak isteyenler 05428435021 no'lu telefondan ulaşabilirler.