Toplam 4 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 31 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Bademcikleriniz şiştiğinde!...

pasör
    Guest

Cevap: Bademcikleriniz şiştiğinde!...

sayın Hüseyin OVAK;
    100gram su 100ml midir? nedir, açıklarsan sevinirim. şimdiden teşekkürler.

biomer
    Guest

Alıntı pasör Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın Hüseyin OVAK;
    100gram su 100ml midir? nedir, açıklarsan sevinirim. şimdiden teşekkürler.
    Arkadaşım gramı litreye çeviriver. Ya da ona da gerek yok. Kabın darasını aldığınla, bu kabı ibre 100 gramı gösterinceye kadar suyla doldur. Birkaç gram sapmayla hayati etki söz konusu olmaz.

nahuru
    Guest

Arkadaşlar bu turp olayını deneyeniniz var mi varsa lütfen cevap yazsın oruçluyum ve çok acıdığı için çok az şey yiyebiliyorum çok zor oluyo tutmak bide ne kadar sürede etkili oluyor lütfen cevap yayın

Selahattin YILMAZ
    Guest

Evet ben denedim (23-01-2009 tarihinde) malum önceki mesajlarımda var bu ve denedikten sonra bir defa bademciklerim şişti sonraki dönemlerde şişmesi gereken zamanlarda sadece orada bir şeyler olduğunu ama beni rahatsız etmediğini hissedecek kadar bir bademcik rahatsızlığı yaşadım o kadar.

Jakoben
    Guest
    Arkadaslar konu hortlariyorum 1 senedir her ay bademciklerim duzenli olarak sisiyor yaz kıs demeden.Denemedigim ilac antibiotik penisilin kalmadi ameliyat dısında gece atesim 40 a cıktı en son bunu denedim acaip bor yanma oldu 3 dk icinde sonra cikardim bezi ve atesim dussun hemde bogazimi yıkayayım diye dusa girdim bir rahatlama var dogrusu ama emin olamıyorum tekrar etmeyeceginden.dogrumu yaptim acaba icine az alkol saf degil ama rakı seklinde ve az da karaboberde attım acaip yaktı simdi uzerinden baya zaman gecmis bir konu oldugundan soruyorum sizlere dogru uygulamismiyim? Bunu uygulayip yinede bademcikleri sisen var mi? Cevaplariniz icin tesekkurler...

Selahattin YILMAZ
    Guest
    Ben bu uygulamayı yaptığımdan bu yana epey bir zaman geçti o süreçte bir defa şişti ancak bende yeniden uygulama yaptım 2009 dan bu yana bademciklerim şişmiyor ancak sorun olduğunda şişme yok sadece bademciklerin yerini hissettiğiniz hafif bir his oluyor ama asla şişmiyor. Uygulama yapar yapmaz iyileşme olmuyor bu konuya dikkat çekmek isterim uygulamayı yapıp iyileştikten sonra artık sonrasında şişmiyor.

Jakoben
    Guest
    Alıntı Selahattin YILMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu uygulamayı yaptığımdan bu yana epey bir zaman geçti o süreçte bir defa şişti ancak bende yeniden uygulama yaptım 2009 dan bu yana bademciklerim şişmiyor ancak sorun olduğunda şişme yok sadece bademciklerin yerini hissettiğiniz hafif bir his oluyor ama asla şişmiyor. Uygulama yapar yapmaz iyileşme olmuyor bu konuya dikkat çekmek isterim uygulamayı yapıp iyileştikten sonra artık sonrasında şişmiyor.
    Selahattin bey ben dun yaptim ama hafif sislik devam ediyor onun icin tekrar yapmayi dusunuyorum birazdan zarari olur mu sizce ayrica yaptiktan sonra bogazimizi yikiyormuyuz hemen yoksa bekliyormuyuz oylece?

Selahattin YILMAZ
    Guest
    Hayır yeniden yapmanıza gerek yok, şimdi yaptığınız bu var olan şişliğe etki etmiyor bir sonraki şişme durumunda yada bundan sonrakilerde etkili oluyor. Ancak eğer bu iyileştikten sonra tkrar şişerse sonrakiler için tekrar yapmanızı önerebilirim. Uygulamada 20-30 saniye kadar yanmasını sağlarsanız etkisi artıyor sanırım.

Jakoben
    Guest
    Alıntı Selahattin YILMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır yeniden yapmanıza gerek yok, şimdi yaptığınız bu var olan şişliğe etki etmiyor bir sonraki şişme durumunda yada bundan sonrakilerde etkili oluyor. Ancak eğer bu iyileştikten sonra tkrar şişerse sonrakiler için tekrar yapmanızı önerebilirim. Uygulamada 20-30 saniye kadar yanmasını sağlarsanız etkisi artıyor sanırım.
    Peki sizin bademcik iltihabınızın tekrarlama sıklığı neydi ve ne kadar süredir bu sekilde devam ediyordu? Benim son 1 senedir basladı ve nerdeyse ayda 1 şişiyor bademciklerim ve en az 1 hafta sürüyor.

Jakoben
    Guest
    Şimdi geçen sene 29 ağustosta ben bu turp , alkol , karabiber karışımını uyguladım boğazıma.Ayda bir şişen bademciklerim 1 seneye yakın şişmedi ancak arada hafif rahatsız edecek kadar 1-2 günlük ben burdayım dedi ama hiç rahatsız etmedi.Taki bu haftaya kadar... Yine şişti arkadaşlar şu an hafif ateş ve eski davul şişliğinde antibiyotik kullanmıyorum yalnız bu mevsimde turp bulmak zor olduğu için dün bulduğum küçük bir turpla uyguladım bu yöntemi biraz rahatlama oldu ama işe yaramadı, bugün gittim büyük kırmızı turplardan buldum ve biraz önce safl alkol , karabiber ile turp rendesini karıştırıp uyguladım.Hatta iyice yanıncaya kadar 4 dakka civarı boğazımda tutttum, çıkardıktan sonra da boğazımı yıkamadım yanmaya devam etti hatta yeni yeni geçiyor yanma. Şimdi geçen sene ilk uyguladığımda ateşimi bile düşüren uygululama aradan bir seneye yakın süre geçmesine rağmen neden tekrar bademciklerim şişti bu kadar insan kurtulmuşken benim neden tekrar etti ben bir şeyleri yanlış mı yapıyorum.Konuya en son geçen sene ben yazmışım umarım cevap verebilecek üstadlarımız buradalardır...

Bu Konu İçin Etiketler