Toplam 4 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 40 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: LEONARDİT Tüm yönleriyle LEONARDİT

ubeyd
    Guest

Cevap: LEONARDİT Tüm yönleriyle LEONARDİT

Teşekkür ederim.Konya'dan istemişlerdi.

bulutufuk
    Guest

leonarditi potasyum hidroksit ile tepkimeye sokarken yüzde kaç potasyum hidroksit ne kadar su ile karışım yapılmalıdır. buradan elde edilen humatın ph sı asitler kullanılarak düşürülebilir mi...

Behramkale
    Guest

Sayın Ufukbulut çok net bir soru sormuşsun. Her firmanın yıllarca bilim ve deneyerek bulduğu kendi ait sırları vardır. Bunun için her leonarditin aynı olmadığını söylüyorum. Leonarditin elde edildiği sahadaki madenin kalitesi çok önemlidir sonra imalathanede yapılan işlemler vardır. Bir çok firma leonarditi madenden çıkarttıktan sonra hiç bir işlem yapadan veya yanlız öğüttükten sonra piyasaya sürmektedirler. Bunun için en iyi leonardit tarlada veya toprakta en iyi işlemi gerçekleştiren ve netice alınan leonardittir. Fiyatının pahalı olması daha iyi ürün anlamına gelmez. Geçen gün Bauhausa gittim. Değerleri de çok iyi olmayan leonarditin 10 kilosunu 32,90 liraya satıyorlar. Leonardit alacaksanız önce tahlil değerlerine bakmanız ve uygulama yapılan yerleri sormanız gerekir.

ucuzzgübreci
    Guest

25 kg çuval kamyon bazında alımlarda 6 tl üstelik nakiyede bize ait.içerikler ve detaylı bilgi için ucuzgubreci@hotmail.com yada 05552044092 oğuz

Behramkale
    Guest

İstanbul Göztepe Örnek mahallesi Ali Fuat Cebesoy ilkokulu bahçesindeki spor salonunun altında Veteran Masa teniscileri derneği bulunmaktadır. Derneğimize ait bir bahçemiz vardır. Bu bahçeyi ürettiğimiz leonardit ile üç yıldır uygulama yapıyorumç 18 mayıs 2011 tarihinde çektiğim resimleri sizlerle paylaşmak istedim. İsteyen gelip kendi gözleri ile görebilir. Derneğimiz hafta içi 16.30 hafta sonu 13.00 gibi açılmaktadır. Resimlerle ilgili yorumlarınızı bekliyorum. Saygılarımla,

TABİATCI
    Guest

Remzi bey:Evvelen teşekkürler.Güzel bir bahçe ve resimden görüldüğünde bile insanın içi açılıyor.Herhalde çiğnemeden olacak duvar diplerindeki çimlerde azcık seyrelme var.Bunu halldeceğinizden eminim.Sağlıcakla kalınız.

Behramkale
    Guest

Sayın Tabiatcı bu senede leonardit uygulamasını yeni yaptım. Granül leonardit uyguladığımdan dağılıp toprağa karışması daha geç oluyor. Yırmı gün içinde leonardit kendisini göstererek duvar kenarlarıda dahil her tarafta kendini gösterecektir.
    Burası bir masa tenisi oyun yerinin bahçesi. Buradaki insanlar dışarıdaki insanları rahatsız etmemek ve de dışarıdaki insanlardan rahatsızlık duymamak için bahçe duvarlarını sarmaşık ve hanım eli ile kapatmayı amaçlamışlar. Leonardit uygulamadan önce pek başarılı olamamışlar. Zaten bahçede doğru dürüst toprak yok. Altı inşaat artığı molozla kaplı. Ben buraya leonardit dışında hiç bir ürün sokmadım. Şimdi de gurur duyuyorum.

avci0067
    Guest

sayın berham bey biz leonarditti fındıkta kullanmak istesek ne gibi işlemde bulunmamız lazım..yalnızca kendisinimi kullansak veya humuk veya fulkit asitlimi kullansak faydasını görürüz ....bölgemizde fındık ağaç başına aldığımız ürün o kadar azki meşgul edtiği dekar başına hesaplarsak....hiç ürün almıyoruz diyebiliriz şimdiden teşekürler

Behramkale
    Guest

Sayın Avcı öncelikle düzgün bir şekilde arazinizden toprak numunesi alarak toprak analizinizi yaptırmanız gerekir. Ondan sonra size neler yapmanız gerktiğini daha net söyleyebiliriz. Leonardit tabiiki çok faydalı, Karadenizde 55-60 rekolteyi leonarditimizle yakaladık. Ama geçen gün ceviz bahçesi kuracak bir dostumuzla başka bir sitede yaptığımız yazışmayı aynen aktarıyorum. Saygılarımla,

sayın berham kale ben kırşehir ili mucur ilçesinde 70 dekar alanda ceviz
    dikimi yapacağım şu anda çit işi bitti kuyu açıldı elektrik tamam
    çukurlar 150X150X150 cm olarak kazıldı içlerine yanmış koyun güresi 1 er
    el arabası üst toprakla karıştırılıp çukura dolduruldu çukurun üçte
    ikisi boş olarak bırakıldı. seneye mayıs sonunda tüplü fidanlarla dikimi
    gerçekleştireceğim.

İsterseniz toprak analiz değerlerini de gönderebilirim

Behramkale:
    Çok iyi olur. Bekliyorum

Zir.Müh.Hakan:
    REMZİ BEY,
    ANALİZLERDEN DE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ, TOPRAK :MAKRO VE MİKRO İZ ELEMENTLERİNCE ÇOK ZAYIF AYRICA ORGANİK MADDE DE ÇOK AZ PH VE KİREÇ YÜKSEK.CEVİZ AĞACI İÇİN PH VE KİREÇ PROBLEM DEĞİL.ÖNCELİKLE DİĞER ELEMENTLERİN MUTLAKA TAMAMLANMASI GEREKMEKTE.BU LEONARDİTDEN DAHA ÖNEMLİ.TALEP OLURSA TÜM MAKRO VE MİKRO İZ ELEMENTLERİNİ İÇEREN LEONARDİT İLAVELİ BİR KARIŞIM YAPABİLİRİZ. AZOT-FOSFOR-POTASYUM-ÇİNKO-DEMİR-ORGANİK MADDE-HUMİK&FULVİK ASİT-KÜKÜRT İÇEREN BİR ÜRÜN. BOR İLERLEYEN YILLARDADA VERİLEBİLİR.

Necip Dinçer:
    Remzi bey keşke önceden sizi tanıma şansım olsa idi
    Ben 70 dekar yerin etrafının tel çiti işini bitirdim. Su kuyusunu açtım elektrik işi tamam
    Tarlaya önceden yani bir ay kadar önce dekara 85 kg toz kükürt serdirdim beraberinde orgüb ün üretimi olan naturel black pelet leoanardit dekara 115 kg olacak şekilde serdirdim.
    Fidan çukurlarını 150X150X150 cm olarak kepçe ilekazdırıp üst toprak ile bir el arabası yanmış koyun gübresini karıştırarak çukura koydurdum çukurların şu anda üçte ikisi boş durumda bekliyor bahara kadar bu şekilde kalacak. Sizden ricam dikim öncesinde ne yapmam ne kullanmam gerektiği bundan sonrasında birlikte ne yapabiliriz???.
    Dediğim gibi keşke sizi bu işleri yapmadan tanımış olsaydım
    İnşallah şu ana kadar yaptıklarımda bir yanlış işlem yapmamışımdır.
    Saygılarımla

Zir.Müh.Hakan :
    BU AŞAMALARDA BİR PROBLEM YOK. YANMIŞ KOYUN GÜBRESİ TOPRAĞI SICAK TUTACAĞI İÇİN DANABURNU VE KÖK KURTLARI FAMİLYASINDAN KURTÇUKLAR KIŞI BU ÇUKURLARDA GEÇİRMEK İÇİN TOPLANACAK AYRICA YUMURTLAMAMIŞ OLANLAR YUMURTALARINI BU KOYUN GÜBRESİNE BIRAKMAK İSTEYECEKLERDİR. DİKİM ÖNCESİ ÇUKURLARIN İLAÇLANMASINI TAVSİYE EDERİM.
    KÜKÜRT VE LEONARDİT KULLANMAKLA İYİ YAPMIŞLAR. ANCAK DAHA ÖNEMLİSİ MAKRO VE MİKRO İZ ELEMENTLERİN ÇOK AZ OLMASI. MUTLAKA HER AĞAÇ BAŞI DİKİM ÇUKURUNA SIVI ORGANİK HAYVAN GÜBRESİ KULLANMASI MENFAATİNE OLACAKTIR.
    CEVİZ FİDANLARINI BEYAZ PLASTİK BOYA ( 1 su+1 boya ) VEYA KİREÇLİ SU İLE BADANA YAPARAK DİKİM YAPARLARSA YAPRAKSIZ OLAN FİDANLARIN GÜNEŞ VE RÜZGARDAN SU KAYBETMESİNİ VE KURUMASINI ENGELLEMİŞ OLACAKLARDIR.

SELAMLAR,

ucuzzgübreci
    Guest

leonardit mi lazım

25 kg 6 tl detaylar için
    ucuzgubreci - ANA SAYFA

Bu Konu İçin Etiketler