Toplam 4 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 40 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: LEONARDİT Tüm yönleriyle LEONARDİT

Behramkale
    Guest
    Sayın ucuzzgübre sitenizi inceledim. Hümik ve Fülvik asit organik madde olduğundan toplam organik maddeden fazla olmamalı olduğunu yeni öğrendim. Sizin ürününüzde hümik ve fülvik asit oranları hep fazla çıkmış. Sitenizde tescil belgeleri bölümünde hiç bir belge gözükmüyor. Bol satışlar diliyorum.

ucuzzgübreci
    Guest
    Sayın BEHRAMKALE yaptırdığınız analizde hangi özellikleri görmek (aramak) isterseniz yurdum analiz labaratuvarları onları size bulup çıkarıyor ve içerikte başka her ne olursa olsun siz talep etmediğiniz takdirde bunu belirtme gereği duymuyorlar.bunları biliyor olduğunuzu düşünüyorum.siteme özellikle tescil belgelerini koymadım.SAHTEKAR bazı insanlar belgeleri kopyala yapıştır yapıp hazıra konabiliyor.ayrıca sitemi tam inceleme şansınız olmamış anlaşılan,istenildiği taktirde mail atan müşterilerime tüm belgelerimizi göndereceğime dair bilgi de yer almaktadır. satış temenniniz için teşekkür ederim.saygılar sunarım.

alperenim
    Guest
    AFŞİN LEONARDİT

2013 YILI İÇİN
    dökme olarak 170 Tl/Ton, Ambalajlı 220 Tl/Ton

(LEONARDİT EN UCUZA AFŞİN'de temin edilebilir)

Dünyanın en zengin LEONARDİT yataklarından biridir. LEONARDİT ilk defa 1960 lı yıllarda Amerikada LEONARD adında biri tarafından keşfedilmiştir. Ama 1970 li yıllarda AFŞİN LEONARDİT bulunduğunda LİNYİT olarak adlandırılmış ve enerji üretmek üzere termik santralinde yakılmaya başlamıştır. Bu hem çevre kirliliği bakımından hem de Türkiye Tarımı bakımından bir felakettir. Bir yandan santral bu madeni kömür diye yakarken diğer yandan biz satın alarak, öğütüyor tarımsal faaliyetler için sunuyoruz. Yaptırdığımız analizlerde ortalama Humik Asit ve Fulvik Asit oranı % 45 toplam organik madde oranı da % 60 , çıkmaktadır. Ancak bazı damarlarda organik madde oranı ve Humik asit oranı % 90 lara kadar ulaşmaktadır.

Behramkale
    Guest
    Geçtiğimiz yıl iki ayrı firmadan aynı analiz neticesi geldi ve bende Laben Laboratuarına telefon edip tahlilin hangi firmaya ait olduğunu öğrendim. Bu bakımdan Hümik+Fülvik asit, Organik madde ve nem yüzdesi belli olan tahlilimizi yayınlamakta bir engel görmüyorum. 2012 yılında kendi bahçemde yine çok güzel neticeler aldım. Vişne, erik, kayısı, nektar, elma, zeytin çok keyifli idi. Eylül sonunda zeytin ağaçlarım üstlerindeki zeytin fazlalığı ve iriliği nedeniyle söğüt ağaçı gibi bütün dallar aşağıya sarktılar. Ekim sonunda toplamaya başlayacağımızı düşündüğümde zeytinin dallarının kırılmasından korkuyorum. Bu güne kadar tarımda ve peyzajda çok iyi neticeler aldık. İlk defa çeltikte Çorum Kargıda denedik. Kızılırmak çeltik fabrikası sahibi neticenin çok iyi olduğunu söyledi. Bir hafta sonra toplayacaklarmış. Bana resimlerini gönderecek bende sizlerle paylaşacağım.
    Attached Images Attached Images

Behramkale
    Guest
    Kaliteli leonarditletoprağınızda aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz. Kısa zamanda istediğiniztoprak yapısına kavuşabilirsiniz.
    Kaliteli leonardit:

• Toprağın sıkışmasını önleyerek daha iyi havalanmasını sağlar.
    • Toprağın su geçirgenliğini arttırır.
    • Kumlu toprakların organik madde miktarını arttırır.
    • Toprağın tüm katmanlarının sıcaklık değerlerini düzenler.
    • Toprağın su tutma kapasitesini arttırır. Kuraklığa karşı su kayıplarını azaltarak toprak nemini korur.
    • Toprak rengini koyulaştırdığı için güneş enerjisinden daha iyi yararlanmayı sağlar.
    • Topraktaki yararlı mikroorganizma faaliyetlerinin artmasını sağlar.
    • Toprağın Ph yapısını düzenler. Toprağı nötralize eder.
    • Humik asit yüksek tuzlanma sonucu ortaya çıkan toksitlenmeleri düşürür.
    • Topraktaki kireç içerisindeki karbondioksiti serbest duruma getirir.
    • Toprakta karbonik aside dönüşen karbondioksit bitki tarafından alınamayan bazı mineralleri çözerek bitki tarafından alınmasını sağlar.
    • Toprakta yıkanan nitratın ekolojik zararları vardır. Nitrat yıkanmasını minimuma indirir.
    • Toprağın iyon değişim kapasitesini arttırarak bitkinin daha fazla besin maddesi alımını sağlar.
    • Topraktaki ağır metallerin çözülemez duruma getirerek bitki tarafından emilmesini önler.
    • Çözülemez hale gelen ağır metaller zamanla dibe çökmesi sonucunda toprak temizlenir.
    • Suda çok hızlı çözülen besin maddelerini kök bölgesinde muhafaza eder, gerektiğinde bitki tarafından alınmasını sağlar.
    • Humik asit biyokimyasal özelliği ile toprağın zararlı, kirletici ve zehirli maddelerden temizlenmesini sağlar.
    • Hümik asit toprakta bitkinin ihtiyacı olan N,P,K,Mg,Al ve Fe besin maddelerini çözer, Fülvik asit ise bu besin maddelerinin başka yerlere tutunmasını engelleyerek bitkiye kazandırır.
    • Bitki bünyesindeki vitamin miktarının artmasını sağlar.
    • Verimi arttırır.
    • Ürünlerde erkencilik sağlar.
    • Ürün kalitesini arttırır.
    • Organik ürün yetiştirmenizi sağlar.
    • Ürünü kullananlar sertifikasyon firmalarından organik belgesi almışlardır.
    • Gübre maliyetinde ekonomik tasarruf sağlar.

Bu arada toprağınızdan uygun bir şekilde toprak numunesialıp tahlil yaptırırsanız toprağınızın yapısını öğrenebilirsiniz. Arkadaşımızınbahsettiği gibi toprağınızda yağmurlardan sonra sular birikiyorsa, butoprağınıza zarar verecektir. Bunun için en yakın zamanda su tahliyekanallarını açtırmalısınız.

angaraj
    Guest
    En kaliteli humik asitli markayi yazarmisiniz kime nasil guvenecgiz

!,,,,,,,,,,,,,,,, KIM MALINA KOTUDER !!!!!

Behramkale
    Guest

L E O N A R D İ T(TOPRAK DÜZENLEYİCİ)
    Analiz raporu :

• Toplam(Hümik+Fülvik) (%)64,8
    • Org. Mad.(%)75,1
    • Nem(%)16,1
    • pH3,4

Leonardit

• Verimi arttırır.
    • Danaburnu uygulanan yerde yaşamaz.
    • Ürünlerde erkencilik sağlar.
    • Ürün kalitesini arttırır.
    • Toprağın sıkışmasını önleyerek daha iyi havalanmasını sağlar.
    • Toprağın su geçirgenliğini arttırır.
    • Kumlu toprakların organik madde miktarını arttırır.
    • Toprağın tüm katmanlarının sıcaklık değerlerini düzenler.
    • Toprağın su tutma kapasitesini arttırır. Kuraklığa karşı su kayıplarını azaltarak toprak nemini korur.
    • Toprak rengini koyulaştırdığı için güneş enerjisinden daha iyi yararlanmayı sağlar.
    • Topraktaki yararlı mikroorganizma faaliyetlerinin artmasını sağlar.
    • Toprağın Ph yapısını düzenler. Toprağı nötralize eder.
    • Humik asit yüksek tuzlanma sonucu ortaya çıkan toksitlenmeleri düşürür.
    • Topraktaki kireç içerisindeki karbondioksiti serbest duruma getirir.
    • Toprakta karbonik aside dönüşen karbondioksit bitki tarafından alınamayan bazı mineralleri çözerek bitki tarafından alınmasını sağlar.
    • Hümik asit toprakta bitkinin ihtiyacı olan N,P,K,Mg,Al ve Fe besin maddelerini çözer, Fülvik asit ise bu besin maddelerinin başka yerlere tutunmasını engelleyerek bitkiye kazandırır.
    • Suda çok hızlı çözülen besin maddelerini kök bölgesinde muhafaza eder, gerektiğinde bitki tarafından alınmasını sağlar.
    • Toprakta yıkanan nitratın ekolojik zararları vardır. Nitrat yıkanmasını minimuma indirir.
    • Toprağın iyon değişim kapasitesini arttırarak bitkinin daha fazla besin maddesi alımını sağlar.
    • Humik asit biyokimyasal özelliği ile toprağın zararlı, kirletici ve zehirli maddelerden temizlenmesini sağlar.
    • Topraktaki ağır metallerin çözülemez duruma getirerek bitki tarafından emilmesini önler.
    • Çözülemez hale gelen ağır metaller zamanla dibe çökmesi sonucunda toprak temizlenir.
    • Bitki bünyesindeki vitamin miktarının artmasını sağlar.
    • Doğal ürün yetiştirmenizi sağlar.
    • Gübre maliyetinde ekonomik tasarruf sağlar.

Ü R Ü N L E R:DOZ
    Power Leonardit Doğal Leonardit (Toz)
    50 – 75 kg/da
    1 – 7 kg/ağaç
    Sıvı Hümik Asit Organik mad. % 12
    Hümik % 12
    20 litre suya 300 cc,
    Dönüme 2 litre

Saygılarımızla,
    Remzi Sarıoğlu
    0542.534 06 60
    resarioglu@yahoo.com

Behramkale
    Guest

Bir sene önce diktiğim zeytin fidanında 20 adet cıvarında zeytin var.

Kaliteli leonarditin faydasın sayesinde netice böyle oluyor.
    Attached Images Attached Images

mustafatrkz
    Guest
    Merhaba Sayın Behramkale,
    Ben emekli olmuş , elinde 1000 m2 lik içinde 45 adet değişik meyve ağaçları bulunan bir hobi bahçesi sahibiyim. Bu bahçedeki ağaçların arasına da sebze ekiyorum. Toprağımı analiz ettirdim. Sizin bu konudaki bilgilerinizden istifade etmek isterim. Ancak sitede son yazı üzerinden 2 yıl geçmiş hala ilgileniyorsanız burada bahsettiğiniz ürünleri nerede bulabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.
    Mustafa Türköz
    0535 789 59 48
    afatsum0186@hotmail.com

SÜSBİTKİLERİDÜNYASI
    Guest

Kaliteli Leonardit hk.

Alıntı mustafatrkz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Sayın Behramkale,
    Ben emekli olmuş , elinde 1000 m2 lik içinde 45 adet değişik meyve ağaçları bulunan bir hobi bahçesi sahibiyim. Bu bahçedeki ağaçların arasına da sebze ekiyorum. Toprağımı analiz ettirdim. Sizin bu konudaki bilgilerinizden istifade etmek isterim. Ancak sitede son yazı üzerinden 2 yıl geçmiş hala ilgileniyorsanız burada bahsettiğiniz ürünleri nerede bulabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.
    Mustafa Türköz
    0535 789 59 48
    afatsum0186@hotmail.com
    Mustafa Bey hayırlı günler; yaptırdığınız analizi paylaşabilirseniz ihtiyacınız olan Leonardit hakkında bilgi verebilirim.
    Kendi üretimimiz olan Leonardit değerlerimiz aşağıdadır.
    Organik madde %63
    Humik-fulvik asit %58.7
    pH 7
    maksimum nem %30
    25 kg fiyatımız - kdv dahil 18 tl'dir.
    Hayırlı çalışmalar diliyorum. Özcan YILDIZ - 0541 393 65 53

Bu Konu İçin Etiketler