Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Domates Çeşitleri

damla50
    Guest

Domates Çeşitleri

DOMATES - H-2274
    Fide dikiminden itibaren 70-75 günde hasada gelen orta erkenci, açık tarlada üretimi yapılan yer domatesi çeşididir. Bitki gelişimi kuvvetlidir. Meyveleri yuvarlak, sert, koyu kırmızı renkte, çekirdek oranı düşük sofralık ve salçalık tüketime uygun ayrıca nakliyeye dayanıklıdır. Ortalama meyve ağırlığı 140-160 gr, iyi bakım şartlarında dekara 6-8 ton verimi olan ilk ve son turfanda da yetiştirilebilen bir çeşittir.

DOMATES - RIO GRANDE
    /Bitki yapısı oldukça kuvvetli, yaprakların meyveleri örtmesi iyi olan standart bir çeşittir. Dikimden itibaren 85-90 günde hasada gelen orta geççi bir çeşittir. Meyveleri uzunca, düzgün, sıkı yapılı ve parlak kırmızı renklidir. Sanayi çeşidi olmakla birlikte yemeklik olarak da kullanılır. Kalın kabuklu ve nakliyeye dayanıklıdır. Meyve ağırlığı ortalama 90 - 100 gr olup, çatlamaya mukavimdir. Makine ile hasada uygun olan bu çeşit Verticillium ve Fusarium 1,2 'ye dayanıklıdır.

DOMATES - INVICTUS LOT 335
    Orta erkenci sofralık yer domatesidir. Meyveler yuvarlak, dilimsiz, parlak kırmızı renkte, lezzetli, 160-200 gr ağırlığında, orta sert ve nakliyeye uygundur.

DOMATES - MENEMEN
    Açıkta yetiştiriciliğe uygun, sofralık ve orta-erkenci bir çeşittir. Meyveleri ortalama 7 cm çapında,150-200 g ağırlıkta, çok hafif basık yuvarlaktır. Ege bölgesi koşullarında, dikim ile ilk hasat arası 70-75 gün, hasat süresi ise 60 gündür.

DOMATES - SC 2121
    Açık tarla yetiştiriciliğinde, normal üretim dışında ilkbahar ve sonbahar turfanda yetiştiriciliğine de uygun, erkenci sofralık yer domatesi çeşididir. Fide dikiminden sonra 65-70 günde hasada gelmekte olup her bölgede yetiştirilebilmektedir. Adaptasyon kabiliyeti oldukça yüksek, meyveleri hafif basık-yuvarlak, iri, 140-180 g ağırlıktadır. Meyveler düzgün, ince kabuklu, çatlama göstermeyen, iç rengi koyu kırmızı, çok lezzetli, kaliteli ve yüksek verimlidir.

niki
    Guest

Cevap: Domates Çeşitleri

merhaba ben türkiyede en çok hangi çeşitler tercih ediliyor öğrenmek istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

delimisin ne isin var
    Guest

Siyah domates organik

Kerem-01
    Guest

Alıntı niki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba ben türkiyede en çok hangi çeşitler tercih ediliyor öğrenmek istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.
    Sorunuzu sınırlandırmanızda faide mülahaza ediyorum.Zira Türkiye'de tercih edilen çeşitler bölgeye (iklim çeşidine), yetiştirme şekline (örtü altı veya açık) ve yetiştirme amacına göre değişiklik göstermektedir.

niki
    Guest

evet siz yazınca bende eksik yazdığımı farkettim. en çok hangi çeşitler tercih edilio dicektim.bende farkındayım bölgeden bölgeye değiştiğinin ama böle bi araştırma yapmam gerekiyor.

Kerem-01
    Guest

evet siz yazınca bende eksik yazdığımı farkettim. en çok hangi çeşitler tercih edilio dicektim.bende farkındayım bölgeden bölgeye değiştiğinin ama böle bi araştırma yapmam gerekiyor.

Çeşitleri isim olarakmı,özellik olarakmı istiyorsunuz. Zira isim olarak benim bildiğim 500 ün üzerinde çeşit mevcut.İsteğinizi özellik olarak sınırlandırırsanız yardımcı olmamız daha kolay olur

niki
    Guest

isim olarak lazım ben sonra özelliklerini araştırır bulurum.dediğim gibi bana lazım olan EN ÇOK tercih edilen bikaç çeşit.

Kerem-01
    Guest

isim olarak lazım ben sonra özelliklerini araştırır bulurum.dediğim gibi bana lazım olan EN ÇOK tercih edilen bikaç çeşit.
    En çok tercih edilen diye sorarsanız cevap vermek oldukça zor ve firmalar açısından etik olmaz.
    Fakat ben size bu konuda ulaşabileceğiniz kaynağı özelden gönderiyorum.İşinizi görür kanaatindeyim.

niki
    Guest

teşekkürler

surge
    Guest

15 Haziranda buğdaydan boşalacak 22 dönümlük tarlaya domates dikmek istiyorum ne önerirsiniz. yalnız sırık olmasın. Yer akdeniz 850 rakım. çekirdeğinide bulabileyim laboratuvar işi olmasın yani

Bu Konu İçin Etiketler