Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: ağaç değeri

yılmazçelik
    Guest

Question ağaç değeri

ankara çankırı yolunda 10 dönüm sulak arazim yol nedeni ile kamulaşacak bu araziyi yılda iki defa mahsul alıyorum ayrıca buarazide
    50 kavak 12cm çapında
    8 çam 6cm çapında
    1 ayva 6 yaşında
    4 dut 7 yaşında
    3 elma 6yaşında
    2 kayısı 8 yaşında
    2 üvez 6yaşında
    24 vişne 3 yaşında
    25 yemiş igdesi 7 yaşında
    8 ceviz 6 yaşında
    164 badem 4 yaşında
    agacım var var bu agaçlara yaşları küçük oldugundan komik rakamlar verildigini duydum fiat konusunda yardımcı olursanız sevinirim
    saygılarımla ....???

ubeyd
    Guest

Cevap: ağaç değeri

Yılmaz bey tarımsal araziler net gelir hesabına göre değerlendirilmesi yapılır.Bunun için arazinizin üzerinde ne tarımı yaptığınızı bildirmeniz lazım.
    İkincisi arazinizin yani kamulaştırılacak m2 alanında yazınız. Çünkü yaklaşık 300 adet ağaç yazmışsınız bu kadar ağaç kamulaştırılacak alan içersine bilimsel olarak sığıyor mu? Eğer bilimsel verilere göre sığma durumu varsa araziniz kapama meyve bahçesi olarak da hesaplanması durumu var. Bunun için bana kamulaştırılacak alan ölçüsünü ve üzerine de ne tarım yaptığınızı bildirirseniz size arazinizin kamulaştırma değerini hesaplarız.

Araziniz Ankaraya kaç km ve etrafında sanyi,konut veya herhanği bir yapılaşma varmı.

yılmazçelik
    Guest

ubeyd bey arazim çankırıya 15 km uzakta anayola 2km şimdi ana yol geçecek 3km uzakta tuz fabrikası ,üniversite 5km uzakta çankırı sanayi sitesi var badem leri çekirdekten diktik tarlanın bayır yerlerine meyveler ayrı agaçların hepsi kamulaşacak alan içerisinde 9745m2 lik alanı kamulaşacak tarlada kavun karpuz pancar ekin arpa eken biliyoruz ekin arpa kalkınca güz fasulyesini aynı yıl içerisinde yetiştirebiliyoruz ayrıca hemen yanından tren tolu geçiyor

red181
    Guest

cevap bekliyorum fakat konuya bakan yok heralde

ubeyd
    Guest

Hangi soruya cevap bekliyorsunuz.

mustafagoskun
    Guest

20 senelik zeytin ağacına otoban yol kamulaştırmasında biçilen değer kaç tl-dir

ubeyd
    Guest

iyi bakımlı 20 yaşında bulunan bir Zeytin ağacının fiyatı 175 -200 tl arasındadır.

arslan588
    Guest

SELAM ARKADAŞLAR KAMULAŞTIRMAYA GİDEN ARAZİM ORTAK HİSSELİ AMA ÜZERİNDE DİKİLİ OLAN FİDANLAR BENİM, ZİH.MÜH ARKADAŞDA BU FİDANLARIN BANA AİT OLDUĞUNU YAZDI, KÖY MUHTARIDA ONAYLADI. BU FİDANLARIN PARASINI HİSSEDARLAR VERİRLER Mİ. 30 ADET 15 YAŞINDA CEVİZ AĞACIM VAR NE KADAR PARA ALIRIM.

ubeyd
    Guest

Arazide hissedar olanlar , ağaçların senin olduğuna dair yazılı belge vermeleri halinde arazi üzerindeki müştemilat size ödenir. 30 adet iyi bakımlı ceviz ağacınız varsa 5-6 bin lira çıvarında para almanız lazım ama kesin karar tespit komisyonunundur.

julidem
    Guest

iyi akşamlar. Ceviz ağacının daha kıymetli olduğunu düşünmüştüm. Benimde merak ettiğim kamulaştırma dosyasına rapor yazabilmek için 5 ile 6 yaşlarında olduğunu tahmin ettiğim ceviz ağacının değeri yaklaşık olarak ne olmalıdır. 150 tl olarak hesap etmiştim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu Konu İçin Etiketler