Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Ceviz Yardım

cemtak
    Guest

Ceviz Yardım

mrb
    Benim Kırşehir mucurda 20 dönüm 1 yaşında kapama ceviz bahçem var. Cevizler dikilirken verdiğimiz koyun gübresinde haziran böcekleri (mengiş,manas,kadı lokması) varmış. Şimdi çoğu ağacın dibinde larvaları bulunmakta yaklaşık 3 aydır hiçbir cevizde zarar oluşturmadı fakat korkuyorum bundan sonra zarar verir mi diye. 2 kez ilaçlama yaptım dursban 4 ve wp 25 ile yinede değişiklik olmadı. Genelde cevize zarar vermeyeceği konusunda kanı var fakat kesin bir bilgi verirseniz sevinirim.

TABİATCI
    Guest

Cevap: Ceviz Yardım

Hemşerim öncelikle hoş geldiniz.Manas yada mengiç veya Anadolu'da pek çok yerel ismle adlandırılan böcek,genellikle ceviz'e fazla zarar vermez.Bunun nedeni ceviz bitkisinin acı suyudur.Ancak;civarda bitki olmadığı zamanda yada yoluna dank galan kökleri tahrip eder.Bu nedenle mücadele gerektirir.Bu tür atık madde yada gübreleri alırken dikkatli olunmalı ve mutlaka ilaçlama,yada sitedeki gübre olgunlaşmasıyla ilgli kültürel önlemler alınmalıdır.Burada kullanacağınız ilaçları yazmak etik olmadığından tarafınıza özel mesajla yazılmıştır.İlgili ilacı taç izdüşümüne veriniz ve 3 ay sonra tekrarlayınız.Böceklerin uçan reginlerini beyaz bir fener etrafında usulünce toplayarak öldürüp yakınız.Başarılar dileğimle.

mete2705
    Guest
    Hayırlı aksamlar 3 donumluk bı tarlam var en hızlı verım alacagım ne dıkerım

uluçam19
    Guest
    iyi akşamlar bence en güzel verimi cevizden alabilirsiniz. oğuzlar77 aşılı ceviz çeşidi dikebilirsin.ceviz lazım olursa bu numaradan ulaşabilirsiniz 5333716836

Bu Konu İçin Etiketler