Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: fare ile mücadele

sancak38
    Guest

fare ile mücadele

arkadaşlar herkese merhaba. aranıza yeni katıldım. formunuzu çok beğendim.
    benim elma bahçem var bu kış en büyük sıkıntıyı fareden çekeceğimi düşünüyorum. fare ile mücadele konusunda çok uzun araştırmalar yapptım. fakat geçenlerde yaşlı bir amcadan ağaç yüzeyine ARDIÇ KATRANI sürüldüğünde farenin ağaca yanaşamıyacağını söyledi. bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum.

TABİATCI
    Guest

Cevap: fare ile mücadele

KAYSERİ'li biladerim...Öncelikle hoş geldiniz diyelim.Tabi dengenin bozulmasıyla,zararlı hayvanlarda artma ortaya çıkmıştır.Öncelikle yapmanız gereken,uygun bir toprak işleme yapmak ve farenin oluşmaması için uygun ortamı yok etmenizdir.Fareylea beslenen başta Tilki,kartal ve atmacalara zara vermemenizdir.katran sadece toprak yüzeyindeki bir kaç ağacınızı kurtarır.size acizane tavsiyem.KEDİ... kolay gelsin, başarılar dileğimle...

biomer
    Guest

Yapabilirseniz ayrıca zehirsiz yılan koymayı deneyin. Üniversitelerin Fen-Edebiyat Fakülteleri'nin Biyoloji Bölümü'nde görev yapmakta olan Biyolog'lardan bu konularda yardım alabilirsiniz.

Selahattin YILMAZ
    Guest

Fare ile mücadelede şu ürünü inceleyiniz.

Administrator
    K.Tarihi
    30 Mayıs 2018

Sitesinde açıklama yapılmamış ancak kısaca açıklama yazmak gerekirse, Fidanlar dikildikten sonra kemirgen hayvanlar tavşan, sincap ve fare tarafından kemirilmesini önler diyebilirim.

sancak38
    Guest

arkadaşlar hepinize teşekkürler

essedullah_01
    Guest

Alıntı TABİATCI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KAYSERİ'li biladerim...Öncelikle hoş geldiniz diyelim.Tabi dengenin bozulmasıyla,zararlı hayvanlarda artma ortaya çıkmıştır.Öncelikle yapmanız gereken,uygun bir toprak işleme yapmak ve farenin oluşmaması için uygun ortamı yok etmenizdir.Fareylea beslenen başta Tilki,kartal ve atmacalara zara vermemenizdir.katran sadece toprak yüzeyindeki bir kaç ağacınızı kurtarır.size acizane tavsiyem.KEDİ... kolay gelsin, başarılar dileğimle...
    Katılıyorum...Kedi veya yılan kulannın doğaya katkınız olsun mümkün olduğunca zirai ilaçlardan uzak durun.

pillo12
    Guest

Ben bi sitede buldum sadece fare ilaçalama hizmeti veriyorlar burda şunları yazmışlar..İstasyon yöntemi varmış sanırım

Fare, omurgalı ve memeli hayvanlar gurubunda incelenen, vücutlarında iskelet sistemi olan canlılardır. Çok keskin burun yapısına sahip fare, baş kısmındaki iki adet dış kulak ile çok iyi işitir. İki adet göz, uzun bir kuyruk, güçlü bir ağız yapısı ve dört adet ayağa sahiptir. Çok hızlı hareket eden, çok hızlı üreyen fare ile mücadele etmek oldukça zordur.Fare lağım da dahil olmak üzere pis yerlerde dolaşıp insanların haşam alanlarına kadar girerek hastalık mikropları taşır. Enfeksiyon hastalıkları, veba, tifüs, humma, verem, grip gibi hastalıkların bulaşmasına sebep olur. İnsanların eşyalarına, tarım alanlarına zarar verdiği gibi besinlerine de ortak olur. Ayrıca uyku halindeki insanların kulak, dudak ve parmaklarını kemirir.

Fare ile mücadele de kişisel çabalar yeterli olmaz. Kesin çözüm için yasal çalışan ilaçlama şirketlerinden yardım alınmalıdır. Sağlık Bakanlığı ruhsatı ile çalışan ilaçlama şirketimiz 7/24 istediğiniz gün ve saatte fare ilaçlama hizmeti vermektedir.Fare ilaçlamada kullandığımız ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlardır ve insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlardır.Fare ilaçlama eğitimi almış personellerimiz tarafından sıvı ilaçlama ve yem ilaçlama yöntemi ile bu zararlılardan kurtulmanızı sağlıyoruz.Fare ile mücadele de kullandığımız sıvı ilaçlama yönteminde ortamdaki fareden hızlı bir şekilde kurtulup,yem ilaçlama yöntemi ile de dışarıdan gelebilecek diğer farelere önlem alarak %100 garantili kesin çözüm sağlıyoruz.Fare ile mücadele için müşteri hizmetleri temsilcilerimizi 7/24 arayabilir fare ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Dünyadana insanların dışında sayıları en fazla olan memeliler sıçan ve farelerdir. Fareler yaşadıkları pis ortamlardan dolayı 250 den fazla patoje organizme yani virüs,veba,heğatit b,bakteri,mantar ve artropod gibi bir çok hastalığı taşıyıcı olarak taşırlar.Fareler,hastalık ve enfeksiyonlara neden olan etkenlerin doğal olarak omurgalı hayvanlar ve insanlar arasında taşındırlar.Bu hastalıklarda rol oynayan organizmalar arasında basiller,spiroketler,rickettsi a lar, virus lar ve nematodlar bulunur.
    Farelerin alt ve üst çenelerinde,kesici ön dişlerin arka kısmında hiç dişi bulunmayan bir kısım vardır.
    Farelere Karşı Önlemler

Farelere karşı evlerimizde,apartmanlarımızd a önlem anlamaya başlamadan önce fareleri iyi tanımamız ve bu kemirgenlerin ne kadar hızlıiatletik ve çevik kabiliyetli canlılar olduğu iyi bilinmesi gerekmektedir.

Fareler çok iyi kazılardır ve gennelikle müstakil bahçeli evlere toprak altından kazarak girerler. Toprakta yatay uzunluğu bir kaç metre olcak şekilde bir fare 400 mm kadar toprağı kazıyarak ilerleye bilmektedir. Aynı zamandan bütün fareler çok iyi bir tırmanıcıdır rahatlıkla bir ağaca,düz duvara veya apartmanların orta katlarına kadar tırmana bilirler.Farelerin bilinen en önemli özelliği kuyruklarının geçebildiği her noktadan geçebilmeleridir. Binaların tepesinden diğer binaya elektrik kabloları üzerinden gidebilirler, Binaların tepesinden zemine asansör boşluğundan geçerek gidebilirler. Sıçanlar ayrıca duvarların arasında, kanalizasyon boruları içinde ve hatta çapı 100mm. yi geçmeyen dikey borular içinde tüneyebilirler.
    Fareler kemirgenler arasında en şüpeci olan canlılardır. Karşılarına çıkan yeni bir yiyecekten yemektense ilk başta koklar ve genelikle uzaklaşma eğilimleri gösterirler. Buna şüpecilik duygusuna fare kapanına konulmuş bir salam,peynir,fare zehiri de dahildir.Fareler yeni gördükleri bu yiyecekleri bir kaç gün sonra tekrar aynı nokta gördüklerinde sonra alışacak ve yemeye başlıycaktır.Bu sebepten dolayı fareler ile mücadele sabırlı olmamız ve koyduğumuz fare zehirlerini 1 hafta boyunca sabit bir bölgede bırakmamız gerekmektedir. Yapılan araştırmalar farelerin yeni bir yiyeceği rahatlıkla yemesinin 3 ile 5 gün sürdüğünü ancak fare kapanında bulunan yemi yemek için tuzağa girme cesaretinin 10 gün kadar sürdüğünü göstermektedir. Sıçanlar ise,farelerden farkı olarak yeni gördükleri bir yemi keşfetme içgüdüsünde bulunurlar.Bu özelliklerinde dolayı sıçanlar yeni buldukları yemi direk yerler..

Bu yazı http://www.fareilaclama.web.tr/fare-ile-mucadele.html alıntıdır

Selahattin YILMAZ
    Guest

Şu ürünün size yakın bir satıcısını bulursanız çok memnun kalırsınız. Baharda fareyle mücadelede en ekonomik ve etkili bununla mücadele ettim.

omer54
    Guest

Merhaba çiftçi dostlar;
    Fare ile benim de başım dertte.
    geçen yıl ekim ayından buyana fareler ile mücadele ediyorum.
    iki ayrı marka, pil ve güneş enerjisi ile çalışan fare kovucu cihaz kullandım.
    ilk aylarda yaklaşık 10 metre çapında bir alanda etkili oldu sonra bu cihazların yaydığı frekansa alıştılar sanırım ve hiç etki etmez oldular.
    Doğal özellikli (insana ve başka canlılara zarar vermeyen)yem, pasta türü zehirler kullandım. kısmen ölü fare gördüm ancak yetersiz.
    Tarlama ektiğim yaklaşık 25 kök kavun fidesinde yetişen ürünlerin %50 sini yediler veya ısırdılar.Diğer ürünlerinyanında ençok kavunu tercih ettiler.
    Tarlam açık alanda olduğu için işim daha da zor.
    Şimdi tarlaya kedi getirip, burada barındırıp mücadele edeceğim.
    bakalım başarabilecekmiyim.
    Ortak problemi sizinle paylaşmak istedim.
    selamlar,

Bu Konu İçin Etiketler