Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: cevizlere güvercin gübresi

nurdan güler
    Guest

cevizlere güvercin gübresi

3 yaşında ceviz fidanlarıma güvercin gübresi vermek istiyorum.Araştırdığım kadarıyla en iyisi sulama sırasında ya da suladıktan hemen sonra güvercin gübresini şerbet şeklinde vermem.(şu anda damlama sulama yok)
    ancak güvercin gübresinden şerbet yapımında oranlar konusunda emin olamıyorum.bir de bu güvercin gübresine;ağır gübresi,tavuk gübresi,yabancı ot,saman vb karıştırp da mı şerbet yapayım bilemiyorum.
    bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    1-güvercin gübresinden şerbet nasıl yapılır,
    2-ne kadar aralıklarla her fidana ne kadar şerbet verilir
    3-Fidanların arasını bu sene karpuz dikerek değerlendirmek istiyorum,aynı gübreyi karpuzlara da verebilir miyim

bir de karpuzun cevize zararı olur mu? teşekkürler.

TABİATCI
    Guest
    Sn GÜLER:Güvercin gübresini ben bir kaç kez bitkilere verdim.Terkibi;Bir valrile 1 ölçü gübre,3 ölçü su ve yaklaşık 1 hafta beklenecek.Siyah bir şerbet oluşur,bu şerbetden,yaklaşık 1 hamam tası ağaçlara verilip hemen sulanacak.Karpuzlara;bu şerbetden 1 su bardağı verilip,hemen sulanacak.Daha sonra varil tekrar suyla doldurulup,aynı işlem tekrarlanacak.İkinci işlemden sonra;Dipte kalan tortu ağaçlara yaklaşık,yarım kürek verilecek.İhtiyaca göre işlem tekrarlanabilir.Kolay gelsin,başarılar dileğimle.

ERAY-Kadir
    Guest

İleri yönde paylaşım sağlamak.

Güvercin gübresi kullanacak arkadaşların, linkini eklediğim yazımı okumalarında büyük faydalar sağlıyacaklardır.

http://www.bahcesel.com/forumsel/top...html#post66799

nurdan güler
    Guest
    teşekkürler denicemm

canbaz41
    Guest
    teşekkürler