Toplam 10 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: ağaç bedeli 2011

yüksel şahin
    Guest

ağaç bedeli 2011

sayın yetkili kamulaştırmaya esas olmak üzere korkmaz beyin hazırlamış olduğu 2011 yılı ağaç bedellerine ihtiyacım oldu.tarafıma e-mail atarsanız sevinirim.

yüksel şahin
    ziraat mühendisi
    yukselsahin_1@hotmail.com
    05059582085

ubeyd
    Guest
    msn adresenize gönderildi

BERSUN
    Guest

2013 yılı ağaç bedelleri

sayın yetkili kamulaştırma davaları için 2013 yılı ağaç bedellerine ihtiyacım oldu.tarafıma e-mail atarsanız sevinirim.

ubeyd
    Guest
    e posta adresinizi yazın göndereyim

jüülide
    Guest
    iyi akşamlar zaman zaman sizden aldığım destekle karşılaştığım sorunları çözüyorum. Üşenmeden sıkılmadan bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Takıldığım bir konu var.

Meyve ağaçlarına kıymet takdiri yapılırken enkaz odun bedeli ve enkaz taşıma bedeli hangi dava dosyalarında bulunan değerden düşülüyor.Ben Kamulaştırma davalarında enkaz odun bedeli ve taşıma bedeli hesaplanmalı diğer değişik işlerde hesaplanmamalı diye biliyorum. Ama internette araştırınca bazı yargıtay kararlarında kamulaştırma davalarında enkaz odun bedeli hesaplandığının doğru görülmediği yazıyor. Kıymet takdir kitaplarına bakıyorum kapama bahçe şeklinde olmayan karışık dikilmiş meyveli ağaçlarının değer tespitinde de enkaz bedeli ve taşıma bedeli düşüldüğünü görüyorum Bu işin doğrusu nedir.

2014 yılına ait meyve ağaçlarının değerini jkerem@hotmail.com adresine gönderebilirmisiniz.

jüülide
    Guest
    iyi akşamlar zaman zaman sizden aldığım destekle karşılaştığım sorunları çözüyorum. Üşenmeden sıkılmadan bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Takıldığım bir konu var.

Meyve ağaçlarına kıymet takdiri yapılırken enkaz odun bedeli ve enkaz taşıma bedeli hangi dava dosyalarında bulunan değerden düşülüyor.Ben Kamulaştırma davalarında enkaz odun bedeli ve taşıma bedeli hesaplanmalı diğer değişik işlerde hesaplanmamalı diye biliyorum. Ama internette araştırınca bazı yargıtay kararlarında kamulaştırma davalarında enkaz odun bedeli hesaplandığının doğru görülmediği yazıyor. Kıymet takdir kitaplarına bakıyorum kapama bahçe şeklinde olmayan karışık dikilmiş meyveli ağaçlarının değer tespitinde de enkaz bedeli ve taşıma bedeli düşüldüğünü görüyorum Bu işin doğrusu nedir.

2014 yılına ait meyve ağaçlarının değerini gösterir birenvanter varsa jkerem@hotmail.com adresine gönderebilirmisiniz.

toricon
    Guest
    Merhaba

Dava konusu taşınmaz üzerinde bulunan meyve ve sedir ağaçları için 2015 (veya 2014 ) yılı ağaç kıymet takdirine ilişkin listeniz var ise toricon@gmail.com adresine gönderebilirmisniz.

teşekkürler

Masara 70
    Guest
    sa.benim 12 dekar 6 yaşında elma bahçem var,buradan 140 tane ağacım botaş tarafından istimlak edildi.arazi hisseli toplamda 50 dekar 12 dekar benim. Öbür hissedarlar agaç parasını alabilirlermi

Masara 70
    Guest
    140 elma fidanına ne kadar alabilirim. Fidanların benim olduğuna dair köy muhtarı azalara ve keşfe gelenlere yazdırdım.bunun bana faydası olurmu

ubeyd
    Guest
    Hisseli arazi üzerinde bulunan müştemilatın size ait olduğuna dair diğer hisse sahiplerinden imzalı dilekçe almanız lazım. Aksi takdirde ödeme yapılmaz. Çünkü ileride size ödeme yapıldıktan sonra diğer hisse sahiplerinden biri hak idea ederse o zaman ödeme yapan kurum zor durumda kalır. Arazinizi kapama meyve bahçesi olarak değerlendirirler. O zamanda ağaç parasının ayrıca alamazsınız. Yani toprakla birlikte hesap yaparlar. O zamanda sizin elma ağaç paralarınız diğer hisse sahiplerinde pay edilmiş olur. Bu durumu önlemek için Botaşa gidip Kapama meyve bahçesi olarak değerlemeyi yapmamaları gerektiğini çünkü ağaçların size ait olduğunu ve toprağı ayrı ağaç bedellerini ayrı hesap edilmesini talep ediniz.