Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: capalama

ismail34
    Guest

capalama

benim 5 donum yerim var bu alanı capalamak istıyorum daha once agac alanları bertolini 122 ile ıdare edıyordum sebzede bellı bır alana ekmekteyim cok yoruyor ve zaman alıyor ne tur bır capalama onerırsınız ben en az 12 beygir arkadan frezeli dusundum ama genelde bazı kısıler derın capalamaz dıyor alttan olanda cok yoruyor toprak yumusak oldumuda yurumuyor ve yoruyor ne onerırsınız artı arkaya pulluk takılırmı veya surermı herkez hayırlı ısler dılerım

ubeyd
    Guest
    İsmail Bey her zaman Çapalamakla iş bitmez. Çapa derinliği 10 cm yi bulmaz. Oysa arazinizi en az iki yılda bir derin sürüm yani 20 cm derinliği bulan sürüm yapmalısınız.

durmususta27
    Guest
    İsmail bey8 hp alttan çapa fevkalade işinizi görür,arkadaki yerebatan levyesini ayarlarsanız 25 cm rahat derine iner,bende alttan çapa 5 hp taral var 2 dönüm yerimi çok güzel sürüyorum,yalnız arazide ayrık otu varsa kesinlikle çapa makinasını sokmayın,önce bel küreyi ile ayrıkları kökten söküp çıkarın,çünkü çapa makinası ayrıklaı doğrayarak çoğalmasına neden oluyor.