Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: tohum tavsiyesi

jurnal
    Guest

tohum tavsiyesi

merhaba arkadaslar ben sinoptan yazmaktayim 400 mt 2 yerim var yan yana 3 tane sera kurdum ama bu islerden hic anlamam tohumun hangisi iyidir nasil bakim yapilir serayi kisin sicak tutmak icin ne yapilabilir...

ben kafamda soyle bir dusunce olustu ne kadar dogru be kdr yanlis bilmiyorum mesela salatalik dikiyorum az birsey fide olunca bir bocek var olduruyor bunu engellemek icin yerden yukseklige saksi icinde elenmis kumda yapmayi dusunuyorum yani toprakta bocek var ihtimaline karsi yardimci olursaniz cok sevinirim

ubeyd
    Guest
    Öncelikle tohum olarak iyi verim ve hastalıklara dayanıklı olsun diyorsanız sertifikalı ve hirbit tohum kullanmanızı tavsiye ederim. Sera içeresinde yapılan sebze yetiştiriciliğinde ilaç kullanmadan yetiştiricilik bir zor ve zahmetli. Yani toprağınızı değiştirseniz bile ilaçlı mücadele gerektirebilir. Seranızın iç sıcaklığını 15 derece altına düşürmemenizde fayda var. Aksi takdirde bitkideki biyolojik faaliyet bu sıcaklık altında çok yavaşlar. Bunun için sera içinizi bir şeklide sıcak tutmanızda fayda var.