Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Kamulaştırma da Objektif değer artışı

ubeyd
    Guest

Kamulaştırma da Objektif değer artışı

Saygı değer üyeler Kamulaştırmada, Yargıtayın "yüzde yüz'e kadar objektif değer artışı olabilir" diye kararı var. Fakat bazı hocalarımız objektif değer artışını "mükerrer değer verme" olarak kabul ettiğinden, objektif değer artışına karşı çıkmaktalar.

Bu konuda görüş ve düşünceleriniz nedir.

özkanköken
    Guest
    merhaba benim 6.400 dönümlük bir zeytin bahçem var.dsi kamulaştırması sebebiyle tarafıma teklif edilen değer 90.000 bin tl .ben değeri az bulduğum için kabul etmedim.tapuda zeytinlik olarak geçiyor fakat yerim yol kenarı ve artezyen atılsa yerimden su çıkar.ayrıca ben bu yerde zeytin dışında da ekim yapıp ürün elde ediyorum.sizce mahkemece bedel yükselir mi

ubeyd
    Guest
    Yerinizin konumu çok önemli. Eğer araziniz Zeytinlik ise değer çok az. Ancak tapuda Zeytinlik yazıyor ama Zeytin ağacı yoksa çok fark eder. Yeriniz neresi. Şehir veya kasabaya uzaklığı ne kadar vb gibi etkenlerden bahsetmeniz lazım.

özkanköken
    Guest
    taşınmaz tapu kaydında da zeytinlik olarak geçiyor.üzerinde de bir kaç meyve ağacı dışında 120 tane zeytin ağacı mevcuttur.yer Balıkesir erdek te bulunmakta olup ,taşınmazın bulunduğu yer şehre çok da uzak bir alanda bulunmamaktadır.

ubeyd
    Guest
    Yeriniz kapama zeytinlik olarak yapılması gerekmektedir. Ve size teklif edilen çok düşük bir bedel. Verilen bedele itiraz edebilirsiniz.

Bu Konu İçin Etiketler