Toplam 15 Sayfadan 13. Sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 SonuncuSonuncu
Toplam 146 sonuçtan 121 ile 130 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Meyve Ağaclarının Değer Tespiti

ubeyd
    Guest
    3 Dönüm araziniz yol çalışmasına gidiyor ve üzerinde 180 adet zeytin varsa ağaç başı para ödenmez. Araziniz Kapama meyve bahçesi olarak değerlendirilir. Yani Zeytinin yıllık net geliri ele alınarak zemin ve ağaç birlikte hesap edilir.

kadir 33
    Guest
    Bu zeytin bahçemizin mahkemesi sonuçlandı ve bize 14 gün içinde zeytin ağaçlarının sökülmesi için yada temize gidilmesi için zaman verilmesine rağmen 9.gün kara yolları kepçelerle zeytinleri söküp yolu açmış , kanuni haklarımız nedir ? Ne yapabiliriz öğrene bilirmiyim ?

nafizsen
    Guest
    merhaba 2013, 2014 ve 2015 yılı için meyve ağaç fiyatları gerekiyor yardım ederseniz sevinirim şimdiden çok teşekkürler

ubeyd
    Guest
    E mail adresin yazın göndereyim .

nafizsen
    Guest
    nafizsen@yahoo.com sağolun çok teşekkür ederim.

mafu
    Guest
    Hocam 2013, 2014 ve 2015 yılı için meyve ağaç fiyatlarını bana da gönderebilirseniz memnun olurum. goncu1960@yahoo.com ilginize şimdiden teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

timur3848
    Guest
    Sayın Hocam merhabalar. arazimin üzerine elektrik enerjisi tesisi kurulacağından dolayı kamulaştırılacakmış. araziye 5 yıl önce fidan diktim (200 civarı elma ve 70 kök civarı ceviz). ancak arazinin tapusu bu yaz uzerime gectiği için tapuda bahce olarak değilde tarla olarak görülüyor. bize anlaşmak için tarih verildi. nasıl bir yol izlemeliyiz ve size zahmet olmazsa bu yılın ağaç fiyatlarını e mail adresime (timur3848@hotmail.com) yollayabilir misiniz? teşekkür eder, kolaylıklar dilerim.

Nevalmaltaş
    Guest
    Alıntı ubeyd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zeytin ağaçlarınız bakımlı ise ağac başı 250 tl cıvarında etmesi gerekmektedir.
    Ubeyd bey size msj attım ama ulaşmadı sanırım ben ziraat mühendisiyim çok uzun zaman işsiz kaldım ve iki gün önce yeni bir işe girdim mühendis olarak bu iş kamulaştırma üzerine ve benim malesef hiç bilğim yok bana yardımı dokunacağını düşüneceğiniz notlar veya kitaplara ihtiyacım var, işe alındığım gün kapama meyve bahçesi alan hesabımı yapabilirsin sanırım dediler bende bakarsam Hatırlarım dedim ama yok bilmiyorum işi kaybetmemek için çaba sarfediyorum bana yardımcı olursanız duacınız olurum mail adresim melis_8833@hotmail.com Saygılarımla iyi akşamlar.

selim1453
    Guest

ceviz ağaçlarında değer tespiti

Sayın hocam mrb. dsi kanal geçirmek vasıtasıyla 10 adet 20 yaşında ceviz ağaçları kesilmiştir. arkadaşlar bu ceviz ağaçlarının geriye kalan ekonomik ömürleri ve odun bedeli hesaplayarak sonuca varmaktadırlar. ben bunun bu şekilde olmayacağını ifade ettim 20 yaşındaki cevizlerin geriye kalan 65 yılın verimleri hesaplanmakta bu yöntem yanlış değilmi? doğru hesaplama sizce nasıl olmalı? yanıtlarsanız sevinirim.

selim1453
    Guest
    Sayın hocam mrb. dsi kanal geçirmek vasıtasıyla 10 adet 20 yaşında ceviz ağaçları kesilmiştir. arkadaşlar bu ceviz ağaçlarının geriye kalan ekonomik ömürleri ve odun bedeli hesaplayarak sonuca varmaktadırlar. ben bunun bu şekilde olmayacağını ifade ettim 20 yaşındaki cevizlerin geriye kalan 65 yılın verimleri hesaplanmakta bu yöntem yanlış değilmi? doğru hesaplama sizce nasıl olmalı? yanıtlarsanız sevinirim.

Bu Konu İçin Etiketler