Toplam 3 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 123
Toplam 28 sonuçtan 21 ile 28 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Yabancı Ot Mücadelesi

barmen_1982
    Guest

Cevap: Yabancı Ot Mücadelesi

Sayın selsarac Hocam Ben Bir Fabrikada Güvenlik Görevlisiyim Fabrikanın Girişinde Arnavut Kaldırımı Tipi Taşlar Döşeli ve Bu Taşların Arasından Sarmaşık Tipinde Otlar Çıkıyor Bu Otları Yok Etmek İçin Ne Tür Bir İlaç Kullanabiliriz. Daha Doğrusunu İsterseniz Bütün Yabani Otları Tamamen Kökünü Kurutup Olduğu Gibi Toprak Bırakacak Bir İlaç Varmı?

green garden peyzaj
    Guest

merhabalar. tordon çim de çıkan mantarlarda(küçük kahverengi) ve ayrıkta da etkilimidir acaba.

Administrator
    K.Tarihi
    30 Mayıs 2018

Mantar için etkili değildir.
    Eğer çim alanı gözden çıkarmışsanız etiket dozuna göre uyguladığınız zaman hem çimi hem ayrığı öldürecektir. Ama çim kalsın ayrık ölsün diyorsanız bu mümkün değil. Ayrığı elle koparmaktan başka bir çareniz yok malesef.

Cumhur Tonba
    Guest

Alıntı barmen_1982 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın selsarac Hocam Ben Bir Fabrikada Güvenlik Görevlisiyim Fabrikanın Girişinde Arnavut Kaldırımı Tipi Taşlar Döşeli ve Bu Taşların Arasından Sarmaşık Tipinde Otlar Çıkıyor Bu Otları Yok Etmek İçin Ne Tür Bir İlaç Kullanabiliriz. Daha Doğrusunu İsterseniz Bütün Yabani Otları Tamamen Kökünü Kurutup Olduğu Gibi Toprak Bırakacak Bir İlaç Varmı?
    Sayın Barmen,
    Merhaba. Etkili maddesi GLYPHOSATE İSOPROPYLAMİNE TUZU olan

Ticari adı
    Roundup Star
    Ranidap 48
    Girdap 48 SL
    Stopper 48 SL
    Triounda 48 SC ot ilaçlarını kullanabilirsiniz. İlaçlandığı her yeşil bitkiyi öldürür. geniş yapraklı, dar yapraklı, tek yıllık, çok yıllık, çalı hatta agaç. Yeşil olan herşeyi kurutur.

mstf48
    Guest

sayın saraç günaydın geniş bir çim alan içerisinde Digitaria sangualis ÇATAL otu olarak tanımladığım yabani ottan yoğun miktarda mevcuttur. bahar başı ilk çıkan otlar eylül e kadar soguklara kadar kalmaktadır. bahçemde bu yabani otu yok etmek için nasıl bir yöntem izlemelim...belki bahar dneminde ve yaz döneminde kullanılması gereken ilaç ne olabilir? genelde weed killer kullanmaktayım topalaklar için sadece üzerlerine spreyleme olaral inpul kullanıyorum ama digitaria için çime zarar vermeden kullanılabilecek bir ilaç bulamadım. yabnacı kaynaklarda MSMA olarak gecen monosodium salt methylarsonic acid nedir ve kullanımı nasıldır teşekkürler.

tozdemir05
    Guest
    Merhabalar,
    20 yıl önce Köyde yapmış olduğumuz bahçeye bir kaç adet mahlep ağacı dikmiştim.12 yıl köye gidemedik ve bizim mahlep ağaçları o kadar büyümüşki ve tüm bahçeyi kapatmış bahçe içerisnde bulunan çeşit çeşit meyve ağaçları çok kötü olmuş Bu 700 m2 lik bahçenin içerisindejki mahlep ağaçlarını kesip sadece bahçede bulunan meyve ağaçlarını güzel bir budama ve bakım sonrası yeniden bahçeyi meyvelere bırakmak istiyorum.Yalnız bu mahlep ağaçlarını kestikten sonra onların toprakta kalan kütük ve ufak ufak köklerinden tamamen nasıl kurtulabilirim.
    tozdemir05@gmail.com

tozdemir05
    Guest
    Merhabalar,
    20 yıl önce Köyde yapmış olduğumuz bahçeye bir kaç adet mahlep ağacı dikmiştim.
    12 yıl köye gidemedik ve bizim mahlep ağaçları o kadar büyümüşki ve tüm bahçeyi
    kapatmış bahçe içerisnde bulunan çeşit çeşit meyve ağaçları çok kötü olmuş
    Bu 700 m2 lik bahçenin içerisindejki mahlep ağaçlarını kesip sadece bahçede
    bulunan meyve ağaçlarını güzel bir budama ve bakım sonrası yeniden bahçeyi
    meyvelere bırakmak istiyorum.Yalnız bu mahlep ağaçlarını kestikten sonra
    onların toprakta kalan kütük ve ufak ufak köklerinden tamamen nasıl kurtulabilirim.
    tozdemir05@gmail.com

Kayıtsız Üye
    Guest

sögüt agacindan kurtulma

merhaba,

yurtdisinda yasiyorum ve bahcemde cok büyük bir sögüt agaci var (20 metre yüksekliginde, gövde capi 1 metreden kalin). bu agactan en kolay nasil kurulabilirim? maalesef kesmek yada zehirlemek mümkün degil, cünkü devlet buna izin vermiyor, cok agir para cezasi var. Ancak öyle bir madde ile zehirlemeli ki, sonradan analiz edildiginde anlasilamasin. Simdiden fikirleriniz icin tesekkürler.

Selamlar,
    MK

Bu Konu İçin Etiketler