Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: armut ağacı hastalığı

krizantem
    Guest

Post armut ağacı hastalığı

bahçemizde bulunan armut ağacının yapraklarında kahverengi lekeler var ve ayrıca yapraklar sarı renkte.bitkinin gelişmesi yavaşlamakta,meyve kalitesi düşmektedir.ben ağaçta demir eksikliği olduğundan şüpheleniyorum.acaba hangi ilçaları kullanabilirim yada ilaç kullanmadann yapmam fereken bişeyler varmı?bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.en kısa zamanda da ağacın resmini eklicem.şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Administrator
    K.Tarihi
    30 Mayıs 2018

Cevap: armut ağacı hastalığı

Yaprak örneği fotoğraf gönderirseniz yardımcı olabiliriz. Lütfen bize bir fotoğraf gösteriniz.

arabella
    Guest

sıteniz çok güzel fakat resimler yok. eğer bol görsel ölursa daha iyi olur.

hakkı bayındır
    Guest

selam olsun herkese benım armut agacım var ates yanıgı hastalıgı buldum ve cozemedım acba ne önerırısınız

TABİATCI
    Guest

SN BAYINDIR:Bu sitede daha önce bu konu açıklanmıştı,ancak;Sorunu z üzerine tekrar cevap verilmektedir.Ateş yanıklığı,yada halk arasında sürgün yanıklığı denilen hastalığın tedavisi oldukca zordur.Ham kültürel,hemde ilaçlı mücadele gerektirir ve hassas olunmalıdır.Öncelikle hastalık bulaşıklı ağaçlar,temiz bir testere ve budama makasıyla bulaşık yerin aytından düzgünce kesilir ve atıklar sağa-sola yayılmadan bir poşet içine doldurulur.hed bir ağaç budamadan sonra budama ekipmanları,1/2 oranında su ve çamaşır suyuna batırılır.Toplanan dal parçaları hemen yakılır.Erken ilkbaharda ağaçlar bordo bulamacı ile iyice ilaçlanır.İlaçlamada titiz davranmalıdır.Ağçlar fare kulağı olduğu devrede,ateş yanıklığı için tavsiye edilen diğer kimyasal ilaçlarla mücadele için tarım il ve ilçe müdürlüklerinin tavsiye etdiği ilaçlar kullanınız.Kolay gelsin,başarılar dileğimle...

gunduzalp95
    Guest

benim armut fidanımda resimdeki gibi bi takım lekeler var yardımcı olursanız seviniri

gunduzalp95
    Guest

bir insan bukadarmı duygusuz olur 2 ay once bir soru sordum 1 cewap bile veren olmadı madem takıp etmycektınız nye site kuruyosunuz!!!

Administrator
    K.Tarihi
    30 Mayıs 2018

Sayın gündüzalp95, sitemizde gönüllülük esastır. Hepimiz farklı işler sahibi evini geçindirmek için çabalayan insanlarız. Günün tüm yorgunluğu ve stresinden sonra birde akşam gelip evimizde gönüllü olarak vakit bulduğumuz ölçüde üyelerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu nedenle bazı günlerde fazla mesaj yayınlanmış olabileceğinden gözden kaçan sorular tabiki olmaktadır. Bunu anlayışla karşılamalısınız. Üyelerimizin de cevaplaması mümkün olan birçok soru soruluyor ve üyelerimiz böylece birçok soruyu cevaplandırıyorlar. Belli ki üyelerimizin de gözünden kaçmış bu mesajınız.

Şunu da ifade etmek istiyorum, 2 aydır hadi biz görmedik. Siz nerdeydiniz?

Forum sitelerinde genel kural 3 gün içerisinde cevaplanmayan sorular için soruların altına hatırlatma mesajı yazılabilir. Tabii bu mesaj da 3 gündür cevap alamadım kapatın bu siteyi tarzında olmamalıdır. Başta dediğim gibi gönüllü kişilerin çalıştırdığı bir sistemde kimse cevap vermeye zorlanamaz. İşinize gelirse bu forumu kullanırsınız işinize gelmezse bahcesel tarzında birçok site var onlara da sorunuzu sorar onlardan cevap beklersiniz. Hangisi önce cevap verirse işinizi çözersiniz.

Sorunuza gelince; http://www.bahcesel.com/forumsel/has...loroz-sararma/ linkinde açıklayıcı bilgiler var. Aslında 5 yıldır sitemizde ortaya atılmayan, tartışılmayan, yayınlanmayan bilgi kalmadı gibi... Birazcık arama yaparak cevaplarınızı kendiniz bulabilirsiniz.

saygılarımla

TABİATCI
    Guest

Sn Gündüzalp:Sn sarac'ın bahsetdiği üzre kloroz haricinde kara leke'de mevcut.Armut zor bir ağaç,resimlerden bakılarak edilecek izlenim doğrudan görülme arasında epeyce fark olur.Fakat;gördüğümüz kadarı ile ağacın civarında süs bitkisine benzer bitkiler var.Aşırı sulama ve yanlış gübrelemede bu sararmalara neden olabilir.Çevrenizde bulunan uzman bir kişi toprak yapınız hakkında size bilgi verebilir.Fakat en doğrusu toprak analizi yaptırmak.Tabiki bu bir gönül işi;birazda ramazan rehaveti diyelim.Kolay gelsin,başarılar dileğimizle...

turkuaz87
    Guest
    Bahçemizde bulunan armut ve elma ağaçlarında sürgünlerde bükülmeler ve kurumalar oluyor bu bükülüp kuruma mevsim boyunca olmuyor(1.5 - 2 ay devam ediyor) ama neden kaynaklanıyor.

Bu Konu İçin Etiketler