Toplam 6 Sayfadan 1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 55 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Balık Avlama Tutkunları

Administrator
    K.Tarihi
    30 Mayıs 2018

Balık Avlama Tutkunları

Hafta sonu balığa gidenler! boş vakitlerinde denize yada göle gidip ağ atanlar! sandal gezintisine çıkanlar! plajda yüzme yerine denize açılıp yüzmeyi tercih edenler! bu sayfa size ait.

Ben Bu tür faaliyetlere fırsat bulamıyorum ancak bir dağ bisikletim var, keşke vakit ayırabilsek te ekip olarak Belgrat ormanlarında eskisi gibi akşamlara kadar gezebilsek!

Çelik
    Guest

Cevap: Balık Avlama Tutkunları

Sayın selsaraç bu bahsettiklerinizi birazcık yapabilsek şu şehir telaşından birazcık kurtulabilsek sanırım daha iyi olacağız. Eminim bu yaptığımız herşeye olumlu yansıyacaktır. Aslında bahçesel üyeleri sadece istanbulda değil tüm illerde toplanıp bu tür faaliyetleri organize edebilirler diye düşünüyorum. Saygılar...

TABİATCI
    Guest

Sn saraç:Ben TABİAT'la iç içe olan bir insanım.Balık tutmayı ve yüzmeyi severim.Ancak 2 yıl'dır balık tutmaya ara verdim.Benim bulunduğum yöreye en yakın yer Kızılırmak ve Hirfanlı Baraj gölü.Malesef bilinçsiz avlanma ve kaçak avcılık balık neslini bitirdi.Çevremizde pek çok sulama göleti var.Bende şahit oldum; İdaremizce pek çok kereler bu göletlere;sazan,levrek turna ve alabalık gibi tatlı su balık ve balık yavruları bırakıldı.Ama malesef adeta katliama maruz kaldılar.Pazar yerlerinde,şehir meydanlarında bile havyarlı ve yumurtalı binlerce balık gördüm.Bir kaç kez çeşitli resmi kurumlara ve Mülki amirlere şikayet etmeme rağmen bir arpa boyu kadar yol alamadım.Sonunda kendime küsüp,balık avından vaz geçtim.Gerçi benimki olta ile bir kaç balık yakalama idi.İnanın çoğu zamanda eli boş gelirdim.Ama Irmak kenarında, bir kaç dostla olta atıp, piknik yapmak bizi rahatlatıyordu.Dünyada çevresini ve Tabiatını bu kadar tahrip etmeğe benim aklım ermiyor...esen kalınız.

Çelik
    Guest

Çok haklısınız sayın tabiatçı kendi zenginliğini bu kadar harap eden başka kimse yoktur herhalde. Sonuç itibariyle hepimiz bu ülkenin insanıyız ve tüm ülke hepimizin. Biraz ağır olacak ama bu ülkenin bir karış toprağına saygısı olmayana benim hiç saygım yok ve bunları vatana zarar verenler sınıfına koyuyorum.

TABİATCI
    Guest

Sn ÇELİK:Bu Konuda eğeitim çok önemli;Ayrıca yasal düzenlemeler şart.Sizin ve bizim gibi bir kaç insanın çırpınması bir şeyi değiştirmiyor.Eğitim derken okullları kastetmiyorum.Nice yüksekokul mezunu tanıdığım var ve çevre katili.Ama bunun yanında Üniversite bitiripdesonderece,bu topraklara canlılara saygılı,insanı ve Tabiat'ı seven kardeşlerimiz mevcut.Ama gönlümüz istiyorki çoğunlukta olalım.Kendim şahitim İktisatcı bir vatandaşın kışın 12 adet ördek avladığını,yine Kamuda çalışan bir vatandaşın yavrulu tavşanı tüfekle vurduğunu tesbit etdim.Bu örnekleri çoğaltmak mümkün .Tabi yine yeniliyorum insanlarımızın bilinçli olması gerekli. Buda öncelikle aileden geliyor,daha sonra çember genişliyor.Akıllı ve iyi insanlara bu toplumun ihtiyacı çoookk!!.Ama yasal düzenlemeler şart.Bizim burda gurbetci çok,onlar anlatıyorlar.Orda kaza ile dahi olsa bir tavşanı öldürmenin cezası ağır diye;Üstüne,üstük öyle hiç kimse Orman idaresinden izinsiz ağaç kesemez.Ağaç sahibi siz olsanız bile.Tepkinizi iletdiğiniz için saygılar,esen kalınız.

Cumhur Tonba
    Guest

Köyümüzün yanında ki gölet. Daima tek olta kullanırım. Bir ikincisini yanıma almam. Bizim levrek dediğimiz literatürde sudak olarak geçen dişli balık.

Eklenti 526

Cumhur Tonba
    Guest

Yine aynı balıktan ve tek olta. Resimdeki oğlum. Askerde. Şu an izine geldi. Yanımızda.

Eklenti 527

TABİATCI
    Guest

Sn Cumhur Tonba: Tatlı su levreği,iyi bir balık eti kuzu eti gibidir.Fazlasını Derin dondurucuda saklayabilirsiniz.Sizde bilirsinizki yağda güzel olur,Genelllikle küçük balıkları yer ve eti kuzu eti gibidir. Malesef bizim burada,öyle fazla irisi kalmadı.Bilinçsiz avcılık bitirdi.size afiyet olsun,yer pek uzak.şöyle50-100 klm olsa atlar gelirdim.Hem tanışmış olur,hemde bir olta atardık,sizin misafirperliğinizdende şüphem yok.Sağlıklı,neşeli bereketli avlar.Esen kalınız.

Cumhur Tonba
    Guest

Alıntı TABİATCI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sn Cumhur Tonba: Tatlı su levreği,iyi bir balık eti kuzu eti gibidir.Fazlasını Derin dondurucuda saklayabilirsiniz.Sizde bilirsinizki yağda güzel olur,Genelllikle küçük balıkları yer ve eti kuzu eti gibidir. Malesef bizim burada,öyle fazla irisi kalmadı.Bilinçsiz avcılık bitirdi.size afiyet olsun,yer pek uzak.şöyle50-100 klm olsa atlar gelirdim.Hem tanışmış olur,hemde bir olta atardık,sizin misafirperliğinizdende şüphem yok.Sağlıklı,neşeli bereketli avlar.Esen kalınız.
    Sayın Tabiatçı. Biz köyde oturuyoruz. Sizin içinde bir değişiklik olur. Buyurun. Ailecek gelin. Yerimiz müsait. Nisan sonu yasaklar başlamadan gelirseniz avlanabiliriz. Yazıma dikkat ettiyseniz daima tek olta ile avlanırım diye yazdım. Herkez yeteri dikkati gösterse balıklar bitermi? Bizler maallesef kendi geleceğimizi yok ediyoruz.

TABİATCI
    Guest

Muhterem kardeşim:İnsanımız'ın özelliği ve güzelliği dünyada bulunmaz.Samimiyetinize inancım sonsuz.Ama Ben Orta Anadolu'nun Taa ortasındayım.Rabbim nasip ederse,inşallah diyelim.Yolumuz düşerse ve sizinde yolunuz düşerse,KIRŞEHİR'de bir kardeşiniz mevcut.Saygılar

Bu Konu İçin Etiketler