Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: İlginç sulama yöntemi

messin
    Guest

İlginç sulama yöntemi

Tüm bahçesel üyelerine selamlar benim herbiri 30 litrelik yüze yakın deterjan bidonum var ve hepsinin musluğu mevcut acaba içlerini çok iyi temizledikten sonra onları fidan sulamada kullanmam faydalı olabilir mi iki tonluk tankerim ile tarlaya uzak bir yerden su taşıyıp taşıdığım suyu bu bidonlara aktarabilirim 1 yaşında fidanlar için mini damlama yolu olabilir mi yarar ve zararları nelerdir cevaplarınızı tavsiyelerinizi bekliyorum selamlar

kenan
    Guest

Cevap: İlginç sulama yöntemi

Eğer üşenmezde "Ben bununla uğraşırım her zaman derseniz neden olmasın. Damlatmaya da gerek yok yeteri kadar açıp kapatmak sureti ile sulama yapabilirsini. Suyu damla damla vermekte bir keramet yok. Önemli olan bitkinin dibine yeteri kadar su gitsin ve su boşa harcanmasın.

Administrator
    K.Tarihi
    30 Mayıs 2018

Sayın Messin, sorunuzun cevabını sitemizin videose servisinde bulunan BAHCESELFORUMSEL - Tarımsal Videolar - Alternatif sulama sistemi linkindeki video karşılıyor galiba.

Yalnız videodaki bidonların altında suyu boşaltan damlama sulamada kullanılan damlatıcılardan kullanılmış galiba. UZMANSEL - BAHCESELFORUMSEL servisimizde sulama danışmanımıza aynı soruyu sorabilir ve ne tür damlatıcı uygun olacağını sorabilirsiniz.

messin
    Guest

Kenan bey çok teşekkürler bidonlar fidanın dibinde sabit kalacak ve ben traktörümün arkasında iki tonluk tankerim ile su taşıyıp tarlada bidonları doldurarak sulama yapmayı amaçlıyorum mayıs sonu haziran başı gibi başlarım inşallah tekrar teşekkürler

Bu Konu İçin Etiketler