Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Mucizevi önerisi olan yok mu?

messin
    Guest

Mucizevi önerisi olan yok mu?

Arkadaşlar kiraz yetiştiriciliği konusunda formlarda yazan herşeyi okudum ama yine de tatmin olamadım formlarda bulunmayan ama sizin bildiğiniz teknik bilgi var mı kesin olması da gerekmiyor ben denemek istiyorum bahçeme. fidanlığımı bu yıl yaptık ve 280 aşı kiraz var sizden yardım talep ediyorum İlk yıl hizmetimi gelen bilgiler ışığında yapacağım en verimli yollar ile çalışacağım slmlar

Administrator
    K.Tarihi
    30 Mayıs 2018

Cevap: Mucizevi önerisi olan yok mu?

Sayın messin, Ne aradığınızı bilmezseniz ne bulduğunuzu da bilemezsiniz. Tüm forumları okuduysanız biz buraya ne yazabiliriz ki. Eğer okuduklarınızdan anlamadığınız bir cümle varsa yazınız ki yardımcı olalım. Yada aklınıza takılan bir şey. Yoksa tüm forumları bize de arattırmayın kiraz hakkında neler yok diye?

messin
    Guest

Hocam haklısınız ayrıca formlar çok yararlı oldu bilmediğim çok şeyi öğrendim ama demek istediğim farklı : 'ya messin şu teknik var ki kiraza yada cevize uyguladığında gerçekten çok faydası oluyor fakat bilimsel kabulü olmadığı için yazamıyoruz dediğiniz bir metot var ise ben buna talibim hocam teşekkürler

TABİATCI
    Guest

Sn Messinaha Önceki sorunuzda hatırladığım Kadarı ile;Diktiğiniz cins Ziraat 900.Tozlayıcı diktinizmi? Ayrıca tozlanmaya yardımcı olmak amacıyla,yakınınızda bal arısı varmı? yoksa bal arısı bulundurun.Ayrıca çiçek döneminde yörenizde varmı bilmiyorum.Çiçek zınnı'na dikkat edin.Zira geçen Bursadaki bir dostum,bu böcekten şikayetciydi.Diğer konuları zaten incelemişsiniz.Cevizde çeşit ve budama çok önemli esen kalınız.

messin
    Guest

Sayın tabiatçı gerçekten çok teşekkür ederim tozlayıcı olarak lambert aldım ve yalova araştırmadan köyümüzde bulunmayan türlerden oluşan 50 ye yakın fidan gelecek onlarda tozlamaya yardımcı olur diye düşünüyorum arı konusunda üçüncü yıldan itibaren harekete geçeceğim bir de fidanlar geldi ama köyde şu günlerde kar çok sıcaklık da -5 civarı acaba aşı fidanlarıma bir zarar gelir mi hepsinin kökünü toprağa gömdüm teşekkürler

TABİATCI
    Guest

Sn Messin:Şayet fidanlarınız odunsu özelliği kazanmışsa korkmayınız.Yalnız en kısa zamanda dikerseniz.Avantajlı olursunuz.Burdada kar yoğun.Tabi bu son derece sevindirici.-5 pek okadar önemli değil,Doğuda -28 olan vilayetler var.Rabbim emeğiniz zayi etmesin.Esen kalınız.

messin
    Guest

Allah razı olsun tabiatcı abi gerçekten çok sağolun ben öğrenciyim ıstanbulda marmara hukuk fakültesinde 3.sınıftayım babam bilecik gölpazarında köyde çiftçi ve bu yıl yirmi iki dönümlük tarlayı ısrarlarım ile kiraz ve cevizlik tesis ediyoruz dediğiniz gibi inşallah rabbim beni babama karşı utandırmaz çünkü çok büyük fedakarlık hem tarla en az 5 yıl boş kalacak hem de malum fidan fiyatları inşallah en az hasar ile atlatır fidanları bir an önce diker babam çok sağolun

messin
    Guest

Ayrıca devlet desteklemesine de yazıldık ama bakalım ne zaman ödenir belli değil galiba ilkbahar ve yaz ayında tatilim elverdiği müddetçe sulama budama kazım tüm işleri yapacağım inşallah ve güzel bir bahçe olacağını umut ediyorum

messin
    Guest

Syn tabiatcı abi az önce babam ile konuştum ve 150 cevizi dikmiş bugün kar olmasına rağmen ama 200 e yakın kirazı daha sonra dikecekmiş

Bu Konu İçin Etiketler