Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Sokak Hayvanlarına Yardım Grubu.

Cumhur Tonba
    Guest

Sokak Hayvanlarına Yardım Grubu.

Bilemiyorum sitede böyle bir grup kurulmasına müseade eder misiniz?

Yaşam hayvanlardan ayrı düşünülemez. Yaşamı bir çarka benzediresek, her canlı o çarkın bir dişidir. Yok olan, nesilleri tükenen her canlı aslında insan yaşımını tehlikeye sokan sonuçlar doğurur.
    Hayvanları sevmeyen insanların, insanları seveceğine inanmam. Hiç olmazsa şu kış günlerinde bahçelerinde kuşlara elinden geldiğince yem veren, bir tabak su koyan- yolda gördüğü kedi ve köpeklere tekme atmayıp, hiç olmazsa yanından geçerken güzel bir şeyler söyleyen kişilerin çok olmasını arzu ederim.
    Hayvanların gözlerindeki samimiyeti, riyadan uzak sevgi dolu bakışlarını bir kere gören kişi bunun ne büyük mutluluk olduğunu anlayacaktır.
    Buraya katılmanızı ve onlarla aranızda geçen sevgi dolu anları anlatmanızı beklerim.

akcabey
    Guest

Cevap: Sokak Hayvanlarına Yardım Grubu.

sn.Cumhur Tonba ,
    teklifinize canı gönülden katılıyorum bizler yaratılanı yaratandan ötürü seven neslin torunlarıyız....
    selamlar

Cumhur Tonba
    Guest

Akçabey. Zaten onlarında bir görevi olmasa, Yaradan dünyaya yollamazdı. Bazen düşünüyorum. Şu hayvan iyi, şu hayvan uğursuz. Vs.vs.
    Allah her canlıya bir görev vermiş. Dünyada yaşayan hepimizin bir görevi var. Biz insanlara düşen en büyük görev ise, diğer canlılara yardımcı olmak olmalı diye düşünüyorum.
    Katıldığınız için teşekkür ederim. Temennim çoğalmamızdır.
    Saygı ve sevgilerimle.

kenan
    Guest

papağan - PHOTOSEL BAHCESEL FOTOĞRAF PLATFORMU

kuş sofrası - PHOTOSEL BAHCESEL FOTOĞRAF PLATFORMU
    sn Cumhur TANBA hayvan severlik dediğimizde akla ilk gelen marjinal guruplardır maalesef. Aslında haklılarda. Dünyanın geri kalnümış bölgeleri haricinde başı boş sokak köpeği göremezsiniz. Başı boş köpek demek ciddi yehlike demek. Buna en yakın şahit size cevap veren sn AKÇABEYdir. Size yukarda iki adet link verdim lütfen bakın . Birisi papağan yuvasıdır. Kundim tasarlayıp yaptım masrafını karşıladı. İstanbulun çeşitli yerlerine de astım. Kuşlar yuva da yaptı. İkincisi de "kuş sofrası" kışın o soğuk havalarda kuşlara yam ikram etmek için 15m yükseğe kurulu yemlik. Yine bu da benim tasarımımve imalatımdır. Hayvan sverliği bilinçli yapmak lazım. SOkakta köpek olmaz. Besleyebilen bahcesinde beslesin. insanlara saldıran rastdele sağa sola pisleyen, idsanların eşyalarını taşıyıp zarar veren hayvan olmaz. Bu tabiri sevmiyorum ama mecburen kullanıyorum; "Avrupanın hemen hemen hepsini gezdim" hiç başı boş köpek görmedim. Sahipleri köpek gezdirirken elinde poşetle gezer. Kakasını yaparsa almak için. Ya bizde. neden marjinal guruplar dediğimi umarım anlamışsınızdır.

saygılar

Cumhur Tonba
    Guest

Sayın Kenan Bey.
    Zaten tüm meselede bu. Geri kalmışlığın bir göstergesi. Bırakın köpekleri, sokakta geceleyen ve başını sokacak yavası olmayan insanlarımız var. Ne yapabiliriz? Şimdi bunları es mi geçelim. Eğer bizde gelişmiş ülkeler düzeyine çıkarsak bu sorunlarda ortadan kalkar.
    Şu hususuda unutmamak gerekir. Köylerde hayat bambaşka. Zaten benim anlatmak istediğim sadece köpek yada kedi değil. Kuşlar, yaban hayvanları vs. canlılar. Maallesef sizinde dediğiniz gibi olmaması gereken yerde bunlar mevcud. Sizi anlıyorum. Teşekkür ediyorum. Sizinde beni anladığınızı biliyorum. Ben köyde yaşıyorum. İnanın şu anda evimin etrafında 5-6 köpek ve bahçede 6-7 zamanla sayıları değişen kedi var.
    Komşun aç yatarken, siz tok yatabilir misiniz?
    O hayvanlar aklıma geldikçe lokmalar boğazıma takılıyor. Onlara birşeyler veremeden yiyemiyorum. Yapacağımız başka alternatif de yok. Ya görmemezlik den geleceğiz. Ya imha edeceğiz yada benim yaptığımı ben yine yapmaya devam edeceğim.
    Saygı ve sevgilerimle.

Mesajı gönderip linklerinizi izleyeceğim.

lilium
    Guest

Sayın tonba hayvan severliğinizden dolayı sizleri kutlarım, çok duygulandım inanın gözlerim yaşardı.

Benim de bir köpeğim var, adı zilli,inanın adı gibi zilli ne yapar eder kendini sevdirir, çok neşeli kıpır kıpır. Sekiz adette yavrusu var.

Neyazık ki ondan ayrılmak zorundayım, ama güvenebileceğim kimse yok, sizlerin bu yazılarınızdan sonra bu kadar büyük bir hayvan sevgisinden sonra size güvenle verebilirim, sizin ona ve sekiz yavrusuna çok iyi bakabileceğinizden eminim.

Umarım bu hayvan severliliğiniz benim zilli me de yeter.
    Mesajınını heyecanla bekliyorum.

Sevgi ve saygılarımla..

Cumhur Tonba
    Guest

Annesi ile beraber yollamayı düşünür müsünüz?

lilium
    Guest

Anneleri ile diyorum zaten.

ubeyd
    Guest

Şaka yapıyorsun herhalde.

Cumhur Tonba
    Guest

Sayın Ubeyd. Arkadaşımız Bay Lilium ya şaka yapıyor yada deneme. Belkide şaka yoluyla taltif ediyor.

Bu Konu İçin Etiketler