Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Ceviz arası vişne

messin
    Guest

Ceviz arası vişne

Selamlar yüz elli fidandan oluşan on iki dönüm bahçe tesis ettik 10 - 10 yaptık sıraları acaba sıra ortalarına vişne diksem sizce nasıl olur? Cevizler yetişene kadar vişne toplarım diye düşünüyorum Teşekkürler

Selahattin YILMAZ
    Guest

Cevap: Ceviz arası vişne

10*10 yapacağınız yere 5*5 yapıp daha sonradan aralardan birer adet ceviz çıkarsaydınız beklediğiniz verimi ve de geliri karşılamış olur muydunuz?

fsimsek
    Guest

Ekmek arası dürüm gibi birşey mi? bu Ceviz arası Vişne. Yemekteyiz programını o kadar izledim böyle bir menüye rastlamadım..

fsimsek
    Guest

Alıntı messin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar yüz elli fidandan oluşan on iki dönüm bahçe tesis ettik 10 - 10 yaptık sıraları acaba sıra ortalarına vişne diksem sizce nasıl olur? Cevizler yetişene kadar vişne toplarım diye düşünüyorum Teşekkürler

Vay uyanık vay. Kesin Kayserilisin sen..

messin
    Guest

Soru sorduğuma pişman ettiniz ustalar iyice dalga konusu olduk :-)

fsimsek
    Guest

Alıntı messin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soru sorduğuma pişman ettiniz ustalar iyice dalga konusu olduk :-)

Allah Allah ne kızıyon yaa. Şurda gülelim dedik, eh güzelde güldük doğrusu. Gelelim soruna; Ne güzel cevizleri ekmişin, bırak tekbaşına kalsınlar kardeşim, niye komşusevmez cevize komşu getirmeye çalışıyon? Cevize devam et kardeşim, niye ağrımaz başını ağrıtıyon. Biz böyleyiz işte, azıcık birşeyler başarmaya başladık mı hemmen başka bir kulvara atlamayı pek severiz. Adamın kafasını bozma! Cevizine devam et kardeşim, durduk yerde kaşınma ve başına iş aşma..

messin
    Guest

Allah razı olsun sizden anlatış tarzınız harika dediklerinize dikkat edeceğim cevizleri daha hızlı büyütmem için neler önerirsiniz

fsimsek
    Guest

Fazla kurdalama kurcalama, kendi hallerine bırak yeter onlar kendi kendilerine büyür. Onu yaratan senden iyi büyütür bakar sen merak etme. Sen; "onumu yapsam, bunumu yapsam.." diye diye olmadık şeyleri yapıp durursan cevizlere, inan yaptıklarınla değil, kahırlarından yine ölür cevizler..

messin
    Guest

Mesaj alınmıştır sayın f.simsek ama beni de mazur görün bu işe çok meraklıyım meyvecilik fidan yetiştirme çok zevkli iş... Öğrenciyim önümüzdeki yıl okul biterse inşallah bu işle çok daha iyi meşgul olacağım şimdi eksik bilgilerimi doğruları ile değiştirmeye çalışıyorum yardımınız ilginiz için teşekkürler

Bu Konu İçin Etiketler