Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Hayvan gübresi ama sulu !!!

messin
    Guest

Hayvan gübresi ama sulu !!!

Bahçesel üyesi abi ve kardeşlerim bu yıl tesis ettiğimiz kiraz ve ceviz bahçesini sulamaya haziran ayı itibariyle başlamayı düşünüyorum ilk sulamada ayrı bir kapta sulandırıp şerbet haline getirdiğim hayvan gübresini 30 litrelik bidonlar ile damlama şeklinde fidanlara uygulayacağım bu uygulamanın nasıl olacağını düşünüyorsunuz ilginiz için teşekkür ederim selamlar

Administrator
    K.Tarihi
    30 Mayıs 2018

Cevap: Hayvan gübresi ama sulu !!!

Sayın Messin, Yanmamış çiftlik gübresi kullanmanızı tavsiye etmem. Şerbet diye tabir edilen hayvan gübresinden sızan yağmur sularının bir yere biriktirilmesi ve bitkilere verilmesi söz konusu olabilir. Onu da 1 kısıma 5 kat su karıştırılarak kullanmanızı tavsiye ederim. Ama bahçenize kesinlikle yanmamış çiftlik gübresini sokmayınız.

messin
    Guest

Teşekkür ederim selami bey çok teşekkürler kolay gelsin

Selahattin YILMAZ
    Guest

Tesisinizin büyüklüğünü bilemem sevgili messin, ama eğer taze gübreyi basitçe biyogaz üretim aşamalarına tabi tutabilirseniz taze gübreyi ilk fırsatta kullanabilirsiniz. Şimdilerde çok basit biyogaz tesisleri ile gübrelerden hem extra enerji hem de taze gübreyi kullanma olanağı kazanırsınız. üstelik devlet böyle tesislere destekleme ve kredilendirme ve hatta araştoırısanız belki hibe desteği bile verir.

Biyogaz

Biyogaz2

messin
    Guest

Selahaddin bey değindiğiniz nokta önemli ama biz küçük çiftçiyiz bahçe 22 dönüm olup 12 dönümü ceviz on dönümü kiraz ve ayrıca toplam 400 fidandan oluşuyor bana bu fidanları daha verimli yetiştirebilmem konusunda öneriniz varsa mutlu olurum selamlar teşekkürler

Bu Konu İçin Etiketler