Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Tohum Hakkinda

farmec
    Guest

Tohum Hakkinda

Tohum üretmektir.
    Tohumlar, insanlar, hayvanlar ve bitkiler gibi birer canlı varlıktır. Her tohum genetik bir şifre ile donatılmıştır. Ve her tohum genetiğini ortaya çıkarmak için zamanını bekler. Toprakla uygun nem ve ısı ile buluşan tohumların yaşamlarına anlam verme zamanı gelmiştir. Meydana gelen bitki ve ürün o tohumun hangi genetik şifrede olduğunu gösterir. Karpuz tohumundan karpuz, soğan tohumundan soğan, çiçek tohumundan çiçek oluşur.

Örneğin; bir tohumun karpuz olabilmesi için ne gibi bilgilere ihtiyacı vardır. Düşünelim: karpuz dilimini eline alıp inceleyen insan, çok belirgin bir düzen ile karşılaşacaktır. Bu düzeni sağlayan bütün bilgiler karpuzun çekirdeklerinde yani tohumlarında mevcuttur. İncelemeye devam eden kişi karpuzun çekirdeklerinin her birinin ince bir bağ ile sulu bölüme tutturulduğunu görecektir.Çekirdeklerin üzerindeki incecik zarı fark edecektir. İşte bu zarın yapısı hakkındaki bilgi de, karpuzun hoşa giden tam ayarında şekeri, esansı

ve lezzeti ile ilgili bilgide tohumlarında mevcuttur. Bundan başka karpuzun kabuğundaki desenler, kabuğun kalınlığı, üzerindeki çizgili yapı ile ilgili bütün bilgilerde tohumlarda şifrelenmiştir.

Dünyanın her yerinde aynı cins karpuzların aynı özelliklere sahip olmasını sağlayanda tohumda saklı olan bilgilerdir.

ismail karagülle
    Guest

Cevap: Tohum Hakkinda

sayın hocam karpuz çekirdeğini değil de yaradılıi sırrını anattınız gibi geldi bana müthiş bir hazla okudum yazınızı ve çok teşekkürler.

ibrahim simsek
    Guest

Hakketten Ya Yaradılısın Sırrı Gıbı Geldı De Bır Sorum Olacak Affınıza Sıgınarak Pekı Ya Ayva ıle Armutun Asısında Kım Karar Verıyor Armutmu Ayvamı ?valla Merak Ettım Kımın Tohumu Daha Guclu

zaferan006
    Guest

Cevap: SAFRAN SOĞANI

ben şanlıurfa da 2 yıldır safran tohumu üretimi yapan bir kooperatifte çalışıyorum.elimizde safran soğanı mevcuttur.ilgilenen arakadaşlara temin edebiliiz.

mehmet nur BEDEN
    S.S.KEPİRHİSAR KÖYÜ SULAMA KOOP.
    PROJE KOODİNATÖRÜ
    TEL :0414 3155652
    GSM :05422919861

Administrator
    K.Tarihi
    30 Mayıs 2018

sayın zaferan006, ilansel.com servisinde ilan bırakabilirsiniz. Forumda bu tür ilanların paylaşılmasını doğru bulmuyoruz. Selamlar

TABİATCI
    Guest

Sn Karagülle Yüce rabbimizher bir zerrede ilmini,kudretini göstermiş.Bunları bilmek için alim olmak gerekmez.Yeterki doğru gözle bakalım ve istifade edelim.Çalışalım,üretelim ve şükredelim.

karaman15
    Guest

merhabalar ben bir bitki hakkında bilgi almak istiyorum.caramba mix hakkında bilgisi olan varmı?bu caramba mix tohumunu nasıl bulabilirim.Burdur'un yeşillova ilçesinde(göller bölgesi) bu bitki yetişirmi.

kemal55
    Guest

çam ağac tohumu nu nasıl bula bilirim yardımlarınızı beklyorum

dengiz
    Guest

3 gün önce öğrendiğim bilgilere göre çam ağacı tohumu açılmamış kozalakların içinde gizli kozalaklar eğer açılmak üzereyse elinize alip kırın onlarca tohum göreçeksiniz mucize işte burada yeşilse bekleyin kendi kendine kurusun bi kabın içine koyun kuruyup dökülürse toplaması kolay olur. Ben heyecanla hala 3 gün önce diktiğim tohumların çimlenmesini bekliyorum sağlıcakla kal

MASSEY FERGUSON
    Guest

Alıntı dengiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 gün önce öğrendiğim bilgilere göre çam ağacı tohumu açılmamış kozalakların içinde gizli kozalaklar eğer açılmak üzereyse elinize alip kırın onlarca tohum göreçeksiniz mucize işte burada yeşilse bekleyin kendi kendine kurusun bi kabın içine koyun kuruyup dökülürse toplaması kolay olur. Ben heyecanla hala 3 gün önce diktiğim tohumların çimlenmesini bekliyorum sağlıcakla kal
    Değerli kardeşim forumda ilgili başlıkta arayınız. Hem tohum satanlar hem de çam yetiştiriciliği hakkında detaylı çok sayıda başlık var kolay gelsin.

Bu Konu İçin Etiketler