Toplam 8 sonuçtan 1 ile 8 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Hümik Asit

aslihan_haroglu
    Guest

Hümik Asit

Hümik asit ile gübreleme hakkında bilgi verir misiniz? Şeker pancarı bitkisinde ne kadar dozda kaç defa hangi zamanlarda uygulanmalı? enel ticari ismi nedir? Nerden elde edebilir? Çuvalla mı satılır kaç kiloluk paketlerde astılır. Dekara kaç paket uygulanmalı mesela.

Behramkale
    Guest

Cevap: Hümik Asit

Ekim öncesi veya ekimle birlikte dekara 75 kg leonardit (Başak gübre World Humus) uygulanması iyi olacaktır. Tek başına humik asit yetmemektedir. Yanında mutlaka fülvik asitte olmalıdır. Çünkü hümik asit bitkinin ihtiyacı olan besinleri topraktan çözer, fülvik asitte başka yerlere tutunmalarını önleyerek bitkinin almasını sağlar. Leonarditlerinin değerleri farklı farklıdır. Onun için kullanım miktarları kalitesine göre farklıdır. Bizim dekara 75 kg önerimiz world humus marka leonardit için geçerlidir.

aslihan_haroglu
    Guest

Cevabınız için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz fülvik asit dekara ne kadar verilmeli.Markası nedir ve uygulama zamanı nedir?Yanıtlarsanız sevinirim.

aslihan_haroglu
    Guest

Cevabınız için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz fülvik asit dekara ne kadar verilmeli.Markası nedir ve uygulama zamanı nedir?Yanıtlarsanız sevinirim.

aslihan_haroglu
    Guest

Aklıma 75 kg takıldı. Dönüme 75 kg fazla değil mi? Yani normalde kullandığımız gübreler 50 kg ı geçmiyor.Bu rakam bizi şaşırttı açıkçası.

Behramkale
    Guest

Piyasada sıvı hümik asit bulmanız mümkün. Fakat leonarditin içinde hem hümik asit, hemde fülvik asit mevcuttur. Leonardit kullandığınız zaman ayrıca fülvik asit kullanmanıza gerek yoktur. Böylece gürbe maliyetinizden tasarruf da sağlamış yapmış olursunuz.

Behramkale
    Guest

Ekteki lisde kullanım miktarlarını ve uygulama şeklini gösteriyor. Siz şeker pancarı için uygulama miktarını sordunuz. Diğer ürünlerde farklı kullanım miktarları var. Daha az kullanmak istiyorsanız, yetiştirmek istediğiniz ürünün çeşitini değiştirmelisiniz.

çiçeğim
    Guest

Merhabalar,ben evde yetiştirdiğim sardunya ve küpe çiçeklerim için hümik asit aldım ve dün uyguladım.Saksılarımdan birine vermiyorum çünkü aradaki fark gerçekten bahsedildiği gibi belirgin olacakmı çok merak ediyorum.5lt suya , içeriğinde humik asit + fulvik asit %15,suda çözünür potasyum oksit %15,ph %8-10 olan, ham maddeler leonardit yazan sıvıdan 5 çay kaşığı koydum.1 kg 10tl ye tarım ilaçları satan bir yerden aldım.umarım bu ölçüler ve kullandığım madde doğrudur.yardımcı olursanız sevinirim.

Bu Konu İçin Etiketler