Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: kökleştiriciler

balböceği
    Guest

kökleştiriciler

bitki gelişim düzenleyiciler gülleri ve asma çeliklerini kökleştirme için kullanıla bilirmi veya kökleştirme hormonunun yaptığı işi yaparmı?

Selahattin YILMAZ
    Guest

Cevap: kökleştiriciler

"kökleştirme" teriminiz "köklendirme" olacak evet kullanılabilir. Bitki gelişim düzenleyiciler hormonların nazik söyleyiş biçimi oluyor.

mavikartal5
    Guest

sayın hocam,
    konu açılmışken, hızlı köklendirme için tarımsal ilaçlar var. tarım ilaçları da yine doğadaki materyallerden yapılıyor.
    sizlerden öğrendiğim kadarıyla topraktaki kireç ihtiyacını yumurta kabuğu, büyüme ve yetiştirme için patates artıkları kullanılıyor.
    peki, doğadaki materyerler içinde köklendirmeye yönelik hangileri vardır?
    saygılarımla

Selahattin YILMAZ
    Guest

Sevgili mavikartal5, söğüt gövde ve sürgünleri salisilik asit içerdiğinden hem pratikte ağrı kesici (aspirin) hemde bitkilerde köklendirici olarak kullanılmaktadır. Diğer sorularınızı diğer başlığınızda cevapladım.

balböceği
    Guest

ama birinin içinde asid var dieri kireç parçalayıcı ve mineral maddeler falan içeriğini yassam hangisinin daha uygun olduğunu söyleye bilirmisin

Selahattin YILMAZ
    Guest

)))))))))))))))

turkmenbeyi
    Guest

köklendirmeye yardımcı olmak için söğütten nasıl faydalanacağımı anlayamadım lütfen biraz daha açarmısınız.çınar ağacından çelikler aldım umarım onları birer fidan haline getirebilirim

balböceği
    Guest

%0,52 1-nephteleacitit acid (NAA)+%0,51 3 indole Butyric acid (IBA)

BU İÇERİKTEKİ İLAÇ KÖKLEŞTİRME İÇİN YETERLİMİDİR ? diye merak ettim

birde bu kimyasal olarak yazılım şekli toprak düzenleyicisinin bildiğimiz organik olanların kimyasal olanlarımı?

balböceği
    Guest

herhalde kabuklarından toprağa karıştıracaksın öle olsa gerek

Selahattin YILMAZ
    Guest

Bahsedilen IBA ve NAA karışımı binde beşlik bir karışımdır nisbeten yeşil çelikler ve yarı odunsu çelikler için köklendirme hormonu içerir. isimler hormonun asit isimleri artık organik elde eilir edilmez bilemiyorum.

Bu Konu İçin Etiketler