Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Hızlı büyüyen ve gelir getirecek ağaçlar hangisidir

zerdust
    Guest

Hızlı büyüyen ve gelir getirecek ağaçlar hangisidir

merhabalar
    benim 1 dönüm bir alanım var buraya ağaç ekmek istiyorum akdenizde yaşıyorum buraya acaba zahmetsiz ve hızlı gelişen ve geliride olan hangi agacı ekebilirim

Administrator
    K.Tarihi
    30 Mayıs 2018

Cevap: Hızlı büyüyen ve gelir getirecek ağaçlar hangisidir

Arazi ve toprak yapısını , iklim durumunu dikkate alarak yapacağınız bir yetiştiricilikte kısa süre içinde verim verecek ve bakımı kolay olacak meyve ağaçları için iki konuyu değerlendirin. 1- bodur meyvecilik birim alandan daha fazla verim almanızı sağlar ve kısa sürede meyve alırsınız. 2- taş çekirdekli ( kiraz vişne kayısı erik ) gibi meyveler daha hızlı verim çağına gelirler. 3- yukarıdaki 1. ve 2. maddeleri birleştirirseniz daha hızlı ve karlı bir bahçe elde edersiniz. tabi diğer sistemlere göre biraz daha ilk tesis masraflı olur. çünkü damla sulama sistemi, direk ve teller gibi masraflarınız olacaktır. bölgenizde hangi ağaçların daha iyi geliştiğini ve iyi verim verdiğini araştırırsanız doğru meyve türünü seçmiş olursunuz. gerisi kaliteli ve sertifikalı fidanları bulmaya kalır.

sahra
    Guest

sonzamanlarda bodur vişne bir hayli ivme kazandı.Toprak analizini yaptırdıktan sonra 2-3 yıl içersinde ürün alamaya başlarsınız.diğer türe göre 10 KAT MAHSUL ALMANIZ İŞTEN BİLE DEĞİL.Kolaygelsin.

prenses
    Guest

Alıntı zerdust Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar
    benim 1 dönüm bir alanım var buraya ağaç ekmek istiyorum akdenizde yaşıyorum buraya acaba zahmetsiz ve hızlı gelişen ve geliride olan hangi agacı ekebilirim
    sayın zerdust,
    ticari meyve yetiştiriciliği için en az 40 dönümlük alan tavsiye ediyoruz.1 dönümlük alanda yetiştireceğiniz meyveden sizi tatmin edecek bir gelir elde edemeyeceğiniz sizi masraflarını da kurtaramazsınız.ancak eşinizle dostunuzla eğlenebileceğiniz bir alan olur.size tavsiyem bu konuda ilinizde bulunan tarım il müdürlüğünden yardım almanız. sebze ve süs bitkileri yetiştiriciliği yapabilirsiniz örneğin.

sahra
    Guest

sayın prenses olaya profesyonelce yaklaştı.40 dönüm tavsiyesini irdelemek gerekiyor.Bodur ağaçlarla küçük alanlarda daha kaliteli ve yüksek verim almak mümkün.

oruç
    Guest

Ben size Türkçesi Çin kavağı olan pavlonya ağacını dikmenizi tavsiye ederim.Bakım açısından pek bi zorluğu yoktur.1 dönüme 4*4 m den 60 ağaç dikebilirsiniz.5 yıl sonunda ağaç başına 1000 ytl gibi bir değere alıcı bulunmakta ayrıca çok büyük yapraklara sahip olmasından dolayı her yıl yapraklarınıda hayvan beslemesinde kullanabilirsiniz.Akdeniz bölgesine uy

didimotihe
    Guest

6.5 dönüm arazim var . burada meyve yetiştirmek istiyorum
    hangi meyveyi önerirsiniz.

akcabey
    Guest

yer neresidir, rakım toprak yapısı hakim rüzgar ve yagış durumu hakkında biği verirmisiniz.
    ayrıca yetiştirdiğiniz ürünü pazarlama imkanı varmıdır

didimotihe
    Guest

balıkesir bölgesi rakım 152 kışıda yazıda yaşayan bi bölge

hasan042
    Guest

ben de bi 10 dönüm kadar yeri telle çevirip meyve yetiştirmek istiyorum, kendim ilgilenemeyeceğim için bu alana küçük bi ev ve orayla ilgilenecek bi eleman yerleştirmek istiyorum, tabiki başta yapılcak masrafı 1 2 senede amorti etmem imkansız ama daha sonraki yıllarda kazançlı bi iş haline gelebilir mi
    önerilerinizi söylerseniz çok sevinirim hayırlı günler.

Bu Konu İçin Etiketler