Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Halkalı Ziraat Meslek Lisesi

meyre
    Guest

Halkalı Ziraat Meslek Lisesi

Halkalı ziraat meslek lisesi istanbulda tek ziraat okuludur.Ama malum devlet yöneticileri tarafından kapatılıp tarım bakanlıgından alınıp milli egitim bakanlıgına devredildi.çok eski bi yapıya sahip bir çok yazarın okudugu bi okuldur.örn Mehmet Akif Ersoy gibi büyük insanların okudugu köklü bi okuldur.

Sondurak
    Guest

Cevap: Halkalı Ziraat Meslek Lisesi

Halkalı Ziraat Okulu ile ilgili ilave birkaç bilgi

Konum: İstanbul Avrupa yakası, Halkalı Merkez mevkiinde, denizden 20-25 m yükseklikte kurulmuştur.

Tarihçe: Halkalı Ziraat Okulu, 1891 yılında Halkalı Yüksek Ziraat Okulu adıyla açılmıştır. Bu okul 1928 yılına kadar eğitim ve öğretimini sürdürerek ziraat mühendisi yetiştirmiştir. Ancak bu tarihte kapatılmıştır. Şu an Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ziraat meslek lisesi olarak kullanılmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlanması eğer yenilik getirecek ve okulun ufkunu açacaksa, tarım sektörüne daha nitelikli elemanlar yetiştirecekse neden sakıncalı olsun ki?

Eleştirmek için bence erken.. Biraz izlemek lazım diye düşünüyorum...

Saygılar..

Administrator
    K.Tarihi
    30 Mayıs 2018

Halkalı zıraat Oldu bu günlerde yeşilçam. Bu konuda ne dersiniz. Okulumuzun böyle bir amaç için kullanılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Şahper
    Guest

Her şeyi çekiyorlar bir tek Mehmet Akif ERSOY'u çekmiyorlar.

meyre
    Guest

halkalı ziraat okulu çok ayrı güzel bi yerdir orası öyle güzel bi yerkidiki eskiden tabi şimdi okulun devri ile bizim mevcut hayvancılık tavukçuluk giib bölümlerimiz kapatıldı uygula azaldı ben oranın eski bi ögrencisi olarak düşüncemki milli egitine devri bu okullarında egitim kalitesini aşagı çekicegine inanıyorumç bizim okulda eskidende yeşilçamdı halde diziler flimler çekliyo.mesala orda bir köy var uzakta bildigimiz bi şarkı vardır oda halkayıya yazılmış bir şarkıdır.

SAYGILARIMLA

HZML3268
    Guest

YENİ BULUŞMA ADRESİMİZ.

http://www.hzml.gen.tr/

Administrator
    K.Tarihi
    30 Mayıs 2018

Sayın hzml3268 bende sitenize üye oldum. Ben Konya ÇZML 89 mezunuyum ama aynı zamanda kendimi HZML li olarak ta görürüm çünkü halkalıda öğretmen olmayı çok istemiştim bir zamanlar. Nasip değilmiş.
    Başarılar dilerim.

ezorlu
    Guest

Konum: İstanbul Avrupa yakası, Halkalı Merkez mevkiinde, denizden 20-25 m yükseklikte kurulmuştur.

Halkalı Ziraat Okulu'nun denizden yüksekliği tam olarak 126 m. dir.

Administrator
    K.Tarihi
    30 Mayıs 2018

Sayın Sondurak mesajında 20-25 m. demiş ama bende pek kafama yatmamıştı. 126 diye yazmanız daha doğru bence. Teşekkürler.

kaan
    Guest

Bende Halkali Zİraat Meslek Lİsesİ 2007 Mezunuyum.bu Okulun ÖĞretmenİ Ve ÖĞrencİsİ Olmak BÜyÜk Bİr Onurdur.kerİm Kaan

Bu Konu İçin Etiketler