Toplam 10 Sayfadan 1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 99 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Seracılar Buraya

basakk
    Guest

Seracılar Buraya

haydı arkadaşlar burası neden boş .Ben basak herkese selamlar

Şahper
    Guest

Cevap: seracılar buraya

Dün Tekirdağ'daydım fazla oralara gitmediğimizden olsa gerek oralarda seracılığın bu kadar gelişmiş olduğunu düşünmemiştm doğrusu.

Administrator
    K.Tarihi
    30 Mayıs 2018

Seracılık sanki çok zormuş ve sadece güneye ve sıcak yerlere has bir faaliyetmiş gibi aktarılmış yıllardır. Vaya bilinç altına öyle yerleşmiş.

Halbuki ısıtma problemini çözdüğünüz Türkiyenin her köşesinde seracılık yapılabilir ve yapılmalı. Gümüşhanede serayla uğraşan ve meslek dışından bu işe merak sarıp ticari turfanda yetiştiricilik yapan bir arkadaşım vardı. Şu anda ne durumda bilmiyorum.

Birde insanlar sera yaptıracak güvenilir ve bu işi iyi bilen firma bulmakta zorlanıyorlar. mesela sera yaptıracak olsanız bulunduğunuz yerde yapan birisini biliyormusunuz? veya o bildiğiniz kişi sera yapımını tekniğine uygun olarak ne kadar biliyor? güvenebiliyormusunuz? eğer güveniyorsanız bahcesel rehbersel bölümüne ekleyebilirsiniz. Herkes faydalansın.

hilal busun
    Guest

Başak Merhaba Ben Hilal Artık Bende Burdayım Hemde Seracı Olarak....:

ubeyd
    Guest

Nevşehir kozaklı ilçesinde Termal ısıtmalı seracılık yapılıyor.Türkiyede ilk olarak 1990 yılnda başladı.İlk yıllar zor oldu ama bugun Yeraltı sıcak su ile ısıtılan onlarca çok güzel seralar var.

basakk
    Guest

selam arkadaşlar seracılık aslında burada(Tekirdağ da ) yapılarbiilir ancak kültür olarak yaygın değil sıcaklık ısıtma ile bir kaç ay belki idare edilebilir ama maliyet karşılamadığında genelde yapılmıyor oda aile işletmeleri olmasından kaynaklanıyor

basakk
    Guest

mrb selami bey Antalya da çalışmak istiyoruz bir kaç arkadaş ancak tekniker arayan firmalara ulaşamıyoruz bu konuda bir fikriniz var mı? teşekkür ederim

sadocan
    Guest

slm arkadaşlar ben yeni üyeyim tanışmak ve sera ilgili bilgiler almak istiyorum ilgilenen olursa memnun olurum siteyi geç buldum ben sera yapmak için uğraşıyorum hem ücret hemde genel bilgiye ihtiyacım var

varolalmaci
    Guest

Selam.
    Ben de seracılık ile ilgili hızlı ve pratik bilgilere ihtiyaç duyuyorum fakat forumların hiç birinde bu konuda düzgün bir bilgiye ulaşamadım. İnsanlar teorik bilgiler veriyorlar sürekli. Sera işine nasıl girilir ile ilgili tecrübeli kişiler pek fazla vakit bulamıyor sanırım. Pek umutlanma anlıycaaan. Bence bu işi yapanların yanına git ve onlara sor.

aytem
    Guest

MRB ARKADAŞLAR SANIRIM SERACILIKLA İLGİLİ KİMSE BİŞEY BİLMİYOR.hepiniz seracılıkla ilgili bilgiler istiyorsunuz ama cevap yok.Söylermisiniz nerden cevap alıcaz. Düzgün sera kurmak istiyorum teknolojiyi takip etmek istiyorum ama hiçbiyerden bilgi alamadım.Aynı şey topraksız tarımdada geçerli ya kimse bişey bilmiyor yada bilgi vermek istemiyorlar ne dersiniz.

Bu Konu İçin Etiketler