Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: şehir Merkezindeki Kavaklar Hastalık Yayıyor

akcabey
    Guest

Arrow şehir Merkezindeki Kavaklar Hastalık Yayıyor

Lütfen Bu Haber Için Görüşlerinizi Yazarmısınız?

peyzaj_6134
    Guest

Cevap: şehir Merkezindeki Kavaklar Hastalık Yayıyor

Ben kavağın şehir içinde kullanamından memnon olmayanlardanım.Valla göz gözü görmüyor pamuktan.Yerine estetik açıdan uygun bitkiler dikilse daha iyi olur sanırım...

TABİATCI
    Guest

çok doğru bir memleketde kavak ne kadar olursa,savakda o kadat olur derler bizim burada,kavak yerine ceviz,akasya,ıhlamur,kestane vs dikilse olmazmı?üstelik ağacın pamukları astım ve bronşit hastaları için tehlike arzediyor.

darkfriairs
    Guest

Bir çok şehir merkezinde bırakın kavak ağacını, gül bile olmazken, halihazırda olan kavaklar kesilmemeli, eğer illâ kesilecek ise yerine en az 3 adet fidan dikilmeli...

blanusnatrix
    Guest

20 sene evvel van kalesinden bakıldığında şehir merkezinde evlerin çatısı kavak ağaçlarından görünmezdi. şehrin yapısı kavak ağaçları ile başka bir güzeldi. son halini bilemiyorum ama Van imam hatip Lisesi çevresinde oturmuştum.
    bence şehir peysajına uygun ağaçlar dikilmeli tabiki. ama dikilen ağaçları da kesmeyelim 15 - 20 gün sabır...

pamukları rahatsız ediyor ama inanın beton görmektense biraz sabır lütfen.

sev_illa
    Guest

Unhappy Cevap: şehir Merkezindeki Kavaklar Hastalık Yayıyor

Alıntı blanusnatrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20 sene evvel van kalesinden bakıldığında şehir merkezinde evlerin çatısı kavak ağaçlarından görünmezdi. şehrin yapısı kavak ağaçları ile başka bir güzeldi. son halini bilemiyorum ama Van imam hatip Lisesi çevresinde oturmuştum.
    bence şehir peysajına uygun ağaçlar dikilmeli tabiki. ama dikilen ağaçları da kesmeyelim 15 - 20 gün sabır...

pamukları rahatsız ediyor ama inanın beton görmektense biraz sabır lütfen.
    Selamlar. Valla bizim evin yan bahçesinde 2 adet kavak ağacı var.Çevredekileri, buna bende dahil canından bezdirdi.Evin içleride dahil polenden gözükmüyor.Bende çevre ve doğa dostuyumda! elimden gelse ben kesicem ağaçları ama daha önce duyduğum kadarıyla dişileri polen yaparmış.
    Bir uygulamayla polen yapımı engelleniyormuş
    daha önce okumuştumda pek aklımda kalmamış.Bu konu hakkında bir bilgisi olan yazarsa memnun olurum.

kuzey
    Guest

ne derece doru bilmem ama Amerikada kavak ekimi yasaklandı bu işide gelişmekte olan ülkelere cazip teklif vadederek yaptırdıklarını duymuştum, çünki toprağa ve cevreye zarar veriyormuş dökülen yapraklarıda topraktakı besin değerini düşürüyormuş.Tabiki benimki sadece duyumdu doğrusunu uzmanlarımızdan öğrenmek isterim

yeşiLmavi
    Guest

halk ıcınde bayadır solenıyor doruluk payı var gıbı!!!

fsimsek
    Guest

Evet Evet, bu kavaklar benimde dikkatimi çekiyor..

kardelen
    Guest

Beyler bu kavaklar konusundaki en büyük bilgi ve deneyin istanbul büyükşehir belediyesi park ve bahçeler müdürlüğünde var bu konuda 2000 li yıllarda geniş bir araştırma yaptılar ve ona görede şehir içindeki kavaklar kesildi bunu öğrenmenin en ii yolu selami saraç tır

Bu Konu İçin Etiketler