Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 10.25.5+5(Cao)+15(SO3) - Ekin Gübresi

Bahcedanismani.com
    Guest

10.25.5+5(Cao)+15(SO3) - Ekin Gübresi

Güçlü kardeşlenme, başaklarda iri ve dolgun dane ve yüksek verim için formüle edilmiş bitkiye özel bir gübredir.

Granül formda, Birincil ve ikincil bitki besin maddelerini içeren kompoze bir gübredir. Taban gübresi olarak ekim, dikimle ya da öncesinde, tohum veya kök derinliğine uygulanmalıdır. Bu tip gübrelerin mibzerle verilmesi önerilmektedir. Serpme olarak verilecekse pullukla toprak altına getirilmesi gerekir. Ekin Gübresi, güzlük ekilen hububatta çim köklerinin kışa kadar gelişmesini sağlayarak bitkinin kışı daha kuvvetli geçirmesini, baharda da daha hızlı gelişmesini sağlar.

angel
    Guest

Cevap: 10.25.5+5(Cao)+15(SO3) - Ekin Gübresi

bize nar bahçelerine kışın kullanmamız için bu gübreleri tavsiye ettiler fosfactyl n 12-16-0+0.2zn * basifertil k 5-5-20+10 ca0+20 so * timo7o1 biz bu gübreleri kullanmakta kararsız kaldık ziraat mühendisi kullanmamız gerekdiğini ve nar ağaçlarına yararlı olduğunu ve verimin artacağını söylüyor fakat gübrelerin fiyatları pahalı kullanmasak olurmu bunları kullanırsak tlibre amanyum sülfata gerek yok diyor ama ben bu gübrelerin yararlı oldunu biliyorum fakat tavsiye edilen gübreleri ilk defa duyduğum için almakta ve kulanmakta kararsız kaldık. bana yardımcı olursanız çok memnun olurum cevabınızı bekliyorum.

kardelen
    Guest

Kardeş bunlar timak gübreleri bunların en büyük özelliği içlerindeki zeatin ve beaninle beraber bulunan bakterilerin aftif parçalanmaya sebeb olup gübrenin haricinde bu sitenin meşhuru olan B5A gibi toprakta bulunan bitki besin maddelerininde alımına etki etmesi ve aktifleştirmesidir bunlar çok pahalı ürünler kilosu 10 YTL ye felan gelir buda bütçeni nderece etkiler o seninj bileceğin bir iş. Ama Ürünler Güzel ürürnler aam hepsi ithal ürünler ben bu kadar ithal çöplüğüne karşıyım ama kullanırsan çok artısının görürsünüz. Bitkiniz stres yaşamaz . Tercih senin saygılarımla

angel
    Guest

teşekür ederim sayın kardelen bana cevap verip yardımcı olduğuz için. saygılarımla

kardelen
    Guest

Estağfirullah bilgi varsa paylaşırız yoks öğreniriz Allah verdi şükürler olsun ama tut demedi bize öğretmek için verdi ve hayattta şunu ii biliyorum bilgi paylaştıkça büyür

Administrator
    K.Tarihi
    30 Mayıs 2018

Sayın kardelen Paylaşımcı özelliğinizi taktirle biliyor ve teşekkür ediyoruz. Bilgi paylaştıkça büyür bunu süzünüze ek olarak bir örnekle açıklamak istiyorum.

Eğer iki kişide 100 lira olsa ve paralarını değiştirseler yine ellerinde 100 liraları olur. Ama birisi bildiğini söyler ve diğeride karşısındakinin bilmediğini söylerse, bilgileri eksilmediği gibi ikisininde 2 bilgisi olmuş olur. eğer böylesi forum sitelerinde yüzlerce kişi yüzlerce farklı bilgi söylerse kimse bildiğini kaybetmediği gibi aynı konuda yüzlerce bilgi edinmiş olur.

Bu nedenle tüm meslektaşlarımızı bilgilerini paylaşmaya çağırıyoruz.. Bizimde işimiz bu....

Bu Konu İçin Etiketler