Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Vıtormone

Bahcedanismani.com
    Guest

Vıtormone

VITORMONE

Etiket Bilgileri
    Ürün Özellikleri
    İçeriği : Azotobacter spp. 1X107cfu/gr. Vitormone dormand formda Azotobacter bakterilerini içermektedir.
    Yaprak bünyesinde mevcut bulunan karbonu kullanarak atmosferdeki havanın serbest azotunu(N2) bitkinin kullanabileceği Nitrat ve Amonyum formlarına dönüştürür
    Azotobacter bakteriler bitkiler için faydalı olan bitki büyüme düzenleyicileri (giberalik asit, sitokinin, oksin, IAA ), vitaminler (B,C ve E grubu) ve antifungal metabolitleri doğal olarak salgılayarak bitkinin büyüme ve gelişme dengesini sağlar.
    Vitormone uygulamaları ile, Azotobacter bakterileri yaprak üzerini kaplayarak yer ve besin için zararlı patojenler ile rekabete girer ve aynı zamanda salgıladıkları antibiyotikler sayesinde diğer zararlı patojenlerin yapraktan bitkiye zarar vermesini engeller.

Vitormone Kullanmanın Faydaları:
    -Düzenli uygulamalar ile bitkide mükemmel bir vegetatif ve generatif gelişme imkanı sağlar.
    -Doğal yöntemlerle ekonomik bir gübrelemeye imkan sağlanır, kimyasal gübre kullanımını azaltır.
    -Yaprak yüzeyinde zararlı ve faydalı mikroorganizma dengesinin olumlu yönde oluşmasına imkan tanır.
    -Çiçek ve meyve dökülmesini azaltır verim ve kalite artışı sağlanır.
    Uygulama Dozajları ve Kullanımı:
    Vegetatif gelişme boyunca, çiçeklenme ve ilk meyve tutumu dönemlerinde olmak üzere 100 ml/100 lt. su dozajında yapraktan uygulanmalıdır. Bacillus subtillis içeren diğer biyolojik ürün Kill Dew DP ile karıştırılarak yapılan uygulamalarda Külleme, kurşuni küf, kara leke gibi hastalıklar ile etkili bir mücadele yapılır. Kill Dew DP ile birlikte yaprak hastalıkları için yapılan uygulamalar ile kimyasal uygulamalara göre bitkide stres yaratmadan ve bitkiyi yormadan hem hastalıkla mücadele hem de dengeli bir beslenme imkanı sağlanır.
    Daha etkili sonuç için aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir:
    İyonik olmayan yayıcı yapıştırıcılar ile birlikte kullanılması ürünün etkinliğini arttır.
    Uygulamalar güneş battıktan sonra akşam üzeri yapılmalıdır.
    Aminoasit gibi organik madde içeriği yüksek yaprak gübreleri ile kombine edilirse etkinlik daha da artar.
    Yüksek basınç ile çalışan ilaçlama aletleri ile uygulama yapılmamalıdır.
    Ambalaj açılmadan önce iyice Çalkalanmalı ve açılan ambalaj 1 defada kullanılmalıdır.

horozkent20
    Guest

Cevap: Vıtormone

Vitormone Kullanıyorum Çekirdeksiz Üzümde Çok Güzel Çalışıyor

bertegulkaya
    Guest

arkadaşlar bende arıyorum VITORMONE denen ilacı ama
    ADANADA bir çok ziraatçıya sordum bulamadım.

bana yardımcı olabilecek arkaşlar
    kaya_oztemel@hotmail.com mail
    ve ya
    0544 7394153 tlf dan ulaşırlarsa memnun olurum

esatkafadar
    Guest

arkadaşlar bende inceliyorum vitormone adlı bakteriyel gübreyi ben bağcılıkla uğraşıyorum. siyah üzümde kullanacağım. gelecek yıl düzenli olarak kullanmayı düşünüyorum. fiyatıda uygun 40.00 tl satılıyor. en dikkat çekici yönüde giberalik asit, sitokinin, oksin, IAA ), vitaminler (B,C ve E grubu) ve antifungal metabolitleri doğal olarak salgılayarak bitkinin büyüme ve gelişme dengesini sağlaması ve antibiyotik etkisi

yiğitler
    Guest

ben kiraz üreticisiyim kirazlarda kullanan deneyen varmıdır.kullanan varsa bilgilendirirmisiniz.kiazlar şuan %40 çiçekte. Teşekkür ederim

esatkafadar
    Guest

YİĞİTLER Bence çiçek dönemi uygun olmaz ama çiçek sonrası kullanırsan faydasını göreceksin.

hayrullahsevgili
    Guest

fıstık fidanı için iyimidir acaba

Bu Konu İçin Etiketler