Toplam 8 sonuçtan 1 ile 8 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: organik üretim‏

ubeyd
    Guest

organik üretim‏

12-17 Temmus 2008 Tarihleri arasında İstanbul ( The Holiday Hotel) de gerçekleştirilen Uluslar arası Nefrolojı ve Onkolojı Uluslar arası sempozyumu düzenlendi. Tarımda kullanılan kimyasalların , Çevre ve Su konularınında işlendiği bu sempozyumda çıkan sonuşları sizlerle paylaşmak ihtiyacı hissettik ... ve aşagıda bir takım laboratuvar ve bilimsel araştırma sonuçlarını aktarıyorum ...

1- 2005-2007 yılları arasında kanser hastalığına yakalanan 100 kişi hayatında hiç organik ürün tüketmemiş ...
    2- 2001-2005 yılları arasında kroner kalp hastalıgına yakalanan 100 kişinin damar iç cidarlarında pestisit kalıntısı bulunmuş....
    3- Dogum yapmış emriren 100 kadının anne sütünde de - pestisit kalıntısı bulunmuş...
    4- Adana Mersin arasında tarımda kullanılan sulama suyunda normallerin çok üzerinde civa, kobalt ve arsenik bulunmuş ...
    5- Çukurovada üretilen bugdayda Kansorejen ve beyinde tümör oluşturan Nekojın maddesi bulunmuştur ...
    6- Antalya- Mersin arasında 250 seradan alınan Domates , Patlıcan , Salatalık , Biber numunelerinde çok miktarda nitrit,polıkasık, ve 12 çeşit konsorejen maddeya raslanmış....

Administrator
    K.Tarihi
    30 Mayıs 2018

Cevap: organik üretim‏

Sayın Ubeyd, bunlar korkunç değerler. Biz mühendislere büyük görevler düşüyor. Aldığımız eğitim, okuduğumuz kitaplar bir tarafa organik ürün yetiştirilmesi ve kimyasalların tarımda azaltılması için elimizden geleni yapmalıyız.

ORGANIC TARIM
    Guest

Exclamation Cevap: organik üretim‏

arkadaşlar organik tarımla ilgili merak ettiklerinizi ve organik gübreleri bu linkten bulabilirsiniz...
    Organik Gübre

Selahattin YILMAZ
    Guest

Organic tarım B5A size ait bir gübre değil ne yapmaya nereye varmaya çalışıyorsunuz. Büyük ihtimalle de elinizdeki gübre B5A hiç değil.

ORGANIC TARIM
    Guest

Hiç kimseyle polemiğe girmiyorum işim olmaz....

Selahattin YILMAZ
    Guest

Anlaştık. B5A dan Hüseyin bey deneme numunesi gönderdi bana çokta memnun oldum şahsen sizde bana deneme numunesi gönderirmisiniz 5-10 litre. Hatta Hüseyin bey gibi elinizdeki ürünü ispatlayabilmek için gözlem numunesi olarak isteyenlere de göndermelisiniz. Bu durumda onay verirseniz deneme numunesi istiyorum sizden.

Hüseyin beyin tanıdığı olma durumu doğrudur geldiler Bursa'da tanıştık, dediğim gibi bol miktarda deneme numunesi verdi ve hatta agaclar.net te de bir çok üye arkadaşa deneme numunesi verdiler.

Administrator
    K.Tarihi
    30 Mayıs 2018

Sayın ORGANİK TARIM, Selahattin Beyin dikkatini çekmişsiniz. Biraz düşününce bende haklı olarak bir soru sormak istiyorum.

Benim bildiğim ürün pazarlama sistemlerinde, 1 ürünün tek imalatçsı olur ve tek bir merkezden bayilik dağıtılır.

Ben kimseyi tanımıyorum. B5A bayiliği vermenize de anlam veremiyorum. Üretici kim? Bayi kim? kim kime bayilik veriyor? Bayiler de bayilik verebiyorsa bu bir saadet zinciri mi? kafam iyice karıştı. Profesyonellik adına kurumsal yapınızı açıklayabilir misiniz?

Mümkünse Hüseyin Ovak Beyden de bir cevap bekliyoruz.

ORGANIC TARIM
    Guest

Cool Cevap: organik üretim‏

Hüseyin Ovak sonunda istediğin oldu teşekkürler...Bizi B5A dan Uzaklaştırdın.Satış Yapmıyoruz Artık...
    Karşındaki Zişan yalnız unutma....

Bu Konu İçin Etiketler