Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: TORF Nedir?

Administrator
    K.Tarihi
    30 Mayıs 2018

TORF Nedir?

TORF
    Torf, nemli ve çok yağış alan yaz sıcaklarının düşük olduğu bölgelerde, göl yatakları, bataklık ve benzeri su altındaki arazilerde yetişen bitkilerin su dibinde çökerek hava ile ilişkisi kesilmiş bir ortamda yıllarca çürüyüp birikmesiyle oluşur. %100 doğal bir malzemedir. Hacim ağırlığı düşük, su tutma kapasitesi ve organik madde miktarı çok yüksektir. Ülkemizde çıkarılan torflar genellikle asit reaksiyonlu olup Ph'sı 4–6,5 arasında değişmektedir. Kullanıldığı ortamda suyun ve gübrenin bitkiye yavaşça ve düzenli bir şekilde verilmesini sağlar. Genellikle rengi sarı, kahverengi ve siyah olabilen torf kullanıldığı alanlarda bitki kök gelişim hızını arttırır. Gübrenin topraktan yıkanarak kaybolmasını önler. Toprağın uzun süreli nemli kalmasını ve gevşemesini sağlar.

sağlık
    Guest

Cevap: TORF Nedir?

Topraksız tarımda torf,kokpit,vermikulit,leonard it,funda torağı,humus,pomza gibi bir karışım kullansak yine de besin eriyiğine gereksinim var mı?

Teşekkürler

ubeyd
    Guest

Yukarıda saydıklarınızın hiç birisi bitki besini yönünden yeterli değildir. Bunun için mutlaka besin verilmelidir.

Hüzzam
    Guest

teşekkürler Selsaraç arkadaşım bilgilendirdiniz ama biz kent yaşıyanlar nereden temın edebılırız?çiçekçilere sordum kestane topragı vermekte mesela kocaman bır bahceden temın edecek en yakın yer neresıdir? nerede kullanacaksınız dersenız ben lotus vede çiçek tohumları aldım onları yetıştırmede, çimlendırmede becerebılırsem deneyecegım..Zengarden den tohumları aldım ama zoru başarabılecekmıyım oda deneyımden sonra bellı olacak havuzum sayenızde güzelleştı sıra çiçek yetiştırmedesevgılerımle vede şimdiden teşekkürler...

Hüzzam
    Guest

torf u nereden temın edecegımı yazmayı unutmuşum bu kelımede cok yabancıydı sayenızde biraz öğrendım desem yalan olur nereden temın edılır bılmıyorum bıle sera ıle ugraşanlarda bır acemı cıktı TORF)) nedir dıye bana sordular...

10452243606837@doping
    Guest

büyük marketlerdeki bahçe malzemeleri bölümünden temin edebilirsiniz.şimdilerde sebze pazarlarında da satılıyor.slm.

tolga somay
    Guest

Torf bizim 7 metrekarelik ,küçük bakkalda bile satılıyor!!Birçok çiçekçi de satıyor ama çok pahalıya...Marketlerin hemen hemen hepsi satıyor.

Ramazan Adıgüzel
    Guest

Konu ile ilgili kişilerin dikkatine,
    Bulunduğumuz baltık bölgesinde dünyada kalite bakımından ilk sıralarda olan torf ihracatı yapmaktayız.
    Konuyla ilgilenenlerin aşağıdaki iletişim adreslerinden bize ulaşmaları rica olunur.
    Saygılarımızla,

İRTİBAT TELEFONLARI:
    Ofis Tel/Fax :+375 (17) 233 96 06
    Mobil1 :+375 (25) 601 12 62
    Msn(On-line) :galaktminsk@hotmail.com
    Web :Belarus - Galaktminsk - Beyaz Rusya - Eğitim - Ticaret Tercümanlık
    Mail :galaktminsk@hotmail.com

sinanistek
    Guest
    Merhaba arkadaşlar..Konuları ilgiyle takip ediyorum..Ben de topraksız kültürde perlit ile ufak bir serada salatalık yetiştirmek istiyorum..Bu konuda tecrübem yok ama öğrendiğim kadarıyla perlit ile torfu belirli bir oranda karıştırmak gerekiyormuş..240 m² sera için bu karışımın miktarını nasıl belirleyebilirim?Bitki başına kaç kg perlit-torf karışımı gerekir?

Bu Konu İçin Etiketler