Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: VERMİKULİT nedir?

Administrator
    K.Tarihi
    30 Mayıs 2018

VERMİKULİT nedir?

VERMİKULİT
    Vermikulit, volkanik mağma kaynaklarından elde edilen bir mineraldir ve yüksek ısı ile işlenerek hacmi genişler, geçirgenliği artar ve hacim ağırlığı belirgin bir şekilde düşerek şekil değiştirir. Elde edilen ürün çok hafif ve sterildir. Bitki besleme için verilen gübreleri hızla alma ve bitkiye yavaş bir şekilde verme özelliğine sahiptir. Bitkinin ihtiyacı olan tüm besin maddelerini içerisinde tutabilir. Oldukça uzun ömürlü bir materyaldir. Kokusuz ve temizdir, hastalık, patojen vs. ihtiva etmez. Suda çözünmez ve kimyasallarla reaksiyona girmez. Ortam Ph’ının düzenlenmesine yardımcı olur.
    Hafif olma özelliğinden dolayı, bitki dikimi yapılacak karışım harçlarında kullanıldığında kök bölgesinde daha iyi bir havalanma ve fazla sayıda küçük hava boşluklarının oluşmasını sağlar. Bu da bitkideki kök gelişiminin daha iyi olmasını sağlar.

mixmax85
    Guest

Cevap: VERMİKULİT nedir?

benim afrika menekşelerim var güzel açmaları için ne gibi ilaç yada vitaminler kullanmalıyım. ???

Selahattin YILMAZ
    Guest

Eşim evde afrika menekşelerine B5A vermiş 2. uygulamadan sonra öyle bir geliştiki bitki şaşırdım kaldım doğrusu.

Administrator
    K.Tarihi
    30 Mayıs 2018

Ben menekşelerde denemedim ama B5A nın çiçekli bitkilerde yaptığı tesiri herkesin hayretle göreceğine eminim. çünkü ben rex begonia da denedim. Hatta en sağlıksız ve kurumak üzere olan bir saksı çiçeğiydi. Bir hafta sonra tüm yaprakları yeşerdi hemde çiçek açtı. Bu reklam gibi oldu ama öyle. Takdir ettiğim bir ürünü her yerde çekinmeden tavsiye ederim.

fearless2214
    Guest

ARKADAŞLAR VERMİKULİT LE İLGİLİ YENİ BİR FİRMA PİYASAYA GİRDİ.

VERMİKULİT ÜRETİSİ VE SATICISI. TÜRKİYEDE VERMİKULİT MADENLERİ VARMIŞ.

HER TİP VE KAPASİTEDE VERMİKULİT ONLİNE SATIŞI YAPMAKTALAR.

SİTEDEN TEKNİK BİLGİ VE ANALİZ RAPORUNU İNCELEYE BİLİRSİNİZ.

İŞTE ADRES www.vermiturk.com

.:VERMİKTÜRK:.VERMİKULİT-VERMİKULİT SATIŞ-VERMİKULİT NEDİR?

vermiturk vermikulit

karamanlı
    Guest

sayın fearless2214, ilk mesajınızda foruma bu şekilde giriş yapmanızı doğru bulmuyorum. Sitede hele hele rehbersel, ilansel, blogsel gibi bölümler firmalar için hazırlanmış bölümlerdir. Forumda firmanızı değilde vermikuliti açıklamanız ve eğer sitenizden bir alıntı yaptıysanız sadece link vermeniz daha doğru olacaktır. Bu şekilde firma ağzıyla yazıldığı çok belli oluyor. Lütfen forum ruhunu koruyalım.

fearless2214
    Guest

Alıntı kalamana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın fearless2214, ilk mesajınızda foruma bu şekilde giriş yapmanızı doğru bulmuyorum. Sitede hele hele rehbersel, ilansel, blogsel gibi bölümler firmalar için hazırlanmış bölümlerdir. Forumda firmanızı değilde vermikuliti açıklamanız ve eğer sitenizden bir alıntı yaptıysanız sadece link vermeniz daha doğru olacaktır. Bu şekilde firma ağzıyla yazıldığı çok belli oluyor. Lütfen forum ruhunu koruyalım.

sayın kalamana galiba vermikulit ve turkiyedeki durumu hakkında pek bilginiz yok?
    ben söyleyeyim bu forumdan
    vermikulit bu firma piyasaya girese kadar tamamen israilden geliyordu.
    1 avuç topraği olmayan israilliler kah vermikulitten
    kah tohumdan kah ilaçtan koca türkeyinin tarımda elde ettiğinden fazla kazanıyor.
    ve ben yeterki t.c. israilin bize mecburen dayattığı ürünlere alternatif olarak
    türkiyede ürereten ve türk malı olan firmaların firma ağzı olmaya razıyım
    sayın kalamana ve form sakinlerine duyurulur.

adında bile türk var daha ne olsun
    www.vermiturk.com

diğer form sitelerinide incelerseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

ilkadim
    Guest
    Merhabalar,

Cocopeat, Vermikulit ve perlit karışım oranları nasıl olmalı?

BellaMia
    Guest
    Ben vermikuliti tarımda kullanmıyorum, cam heykel yapımında kalıp için (ısıyı daha fazla içeri alması için) kalıp katmanlarından dış katmana yakın bölümde kullanıyorum. Çok amaçlı çok faydalı bir malzeme. Verdiğiniz kimyasal bilgiler benim için de çok faydalı oldu, teşekkür ederim.

Bu Konu İçin Etiketler